Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble do sypialni Zoe łączą w sobie ponadczasowy dekor dębu z bardzo modnym białym połyskiem. Modnym akcentem jest tutaj podświetlany panel zagłówka. Fot. Helvetia Wieruszów

Meble do sypialni. Zobacz 10 przytulnych kolekcji

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 marz 2015 11:56 (aktualizacja: 17 marz 2015 08:05)

Sypialnia jest często najbardziej lubianym miejscem w całym domu. Dlaczego? Ponieważ tam właśnie odpoczywamy. Warto wiedzieć, jakie wybrać meble do sypialni, aby wnętrze było przytulne i ciepłe.

Przytulna i ciepła sypialnia stanowi wspaniałe miejsce do odpoczynku po codziennym dniu pracy. Jak stworzyć aranżację, która sprzyja relaksującym chwilom? Wystarczy wybrać meble w ciepłych barwach, z dużą ilością naturalnych materiałów - prawdziwego drewna, miękkich tkanin, jak również zastosować ciepłe kolory wokół nich.

Zanim zaczniemy urządzać sypialnię warto wiedzieć, w jakich warunkach lepiej nam się zasypia. Czy musimy mieć całkowicie zaciemniony pokój, do którego nie wpada nawet najmniejszy cień księżyca, czy też lubimy utulać się do snu w towarzystwie światła - naturalnego, sztucznego lub świetlistych barw. Taka wiedza pozwoli wyposażyć sypialnię w odpowiednie meble, które idealnie wpiszą się w nastrój, jaki najbardziej sobie cenimy. 

Jeśli wolimy jasne aranżacje, które sprzyjają wpadaniu do wnętrza światła, warto wybrać delikatne beże i biele. Połączone z dodatkami w postaci naturalnego drewna, wprowadzą do sypialni sielankowy nastrój, który bardzo sprzyja swobodnemu odpoczywaniu. Zwiewne, prześwitujące zasłony, jasne ściany, naturalne meble i dodatki to podstawy pięknej i ciepłej sypialni.

Ciepłego klimatu nie można także odmówić sypialniom urządzonym w ciemnych barwach. Warto jednak kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej, a więc nie przesadzać z ciemnymi kolorami, lecz łączyć je z delikatnymi dodatkami z jaśniejszych kolorach, które sprawią, że aranżacja sypialni będzie idealnie wyważona. W ciemnych aranżacjach doskonale sprawdzą się łóżka z tapicerowanym zagłówkiem, np. w kolorze śliwkowego fioletu. 

W galerii zdjęć znajdziecie kilka propozycji - nowości, które pomogą urządzić przytulną i ciepłą sypialnię. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA