×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Meble drewniane - do jakich wnętrz pasują?

Meble drewniane - do jakich wnętrz pasują?

Autor: mg
Dodano: 09 maj 2019 13:37
Zaktualizowano: 20 maj 2019 11:06

Drewniane meble nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat. Z jednej strony kojarzą się z naturą, z drugiej zaś z elegancją i szykiem.

Meble wykonane z naturalnego drewna są nie tylko piękne i wyjątkowo trwałe, ale także unikalne ze względu na niepowtarzalny układ słojów oraz zabarwienie. Otaczanie się naturalnym drewnem jest również zdrowe. Drewno jest ponadto uniwersalnym surowcem, który sprawdzi się w wielu aranżacjach.

Drewno dobrze łączy się praktycznie z każdym tworzywem, dlatego można wykorzystać je w dowolnym wnętrzu –mówi Adam Jakubowski ze sklepu Arte Galeria z Centrum Handlowego Fasty. Minimalistyczne, lekkie meble współgrają ze szkłem i metalem, a masywne konstrukcje w ciemnych odcieniach znakomicie odnajdą się w bogatym stylu glamour. Prosty komplet drewnianych mebli jest także idealną bazą dla aranżacyjnych eksperymentów.

Drewno koresponduje z różnorodnymi stylami: prowansalskim (meble z delikatnymi zdobieniami), skandynawskim (meble proste, lekkie, na wysokich nóżkach) czy ponadczasową klasyką (ozdobne nóżki i ornamenty na frontach). Na osobną uwagę zasługuje także coraz śmielej wkraczający do naszych domów styl loftowy. Połączenie unikalności rysunku litego drewna w zestawieniu z solidnością metalowych konstrukcji daje niesamowite efekty wizualne i ponadprzeciętną wytrzymałość.

Meble drewniane w naszym domu to synonim luksusu i prestiż dla właścicieli – mówi Adam Jakubowski i dodaje: Ich cena jest niewątpliwie wyższa od mebli z płyty wiórowej oklejonej papierem drewnopodobnym lub plastikiem, choćby ze względu na koszty samego materiału do produkcji, jak i znacznie dłuższy proces wytwórczy oraz wykończenia powierzchni. Takie meble odwdzięczają się jednak urokiem i niepowtarzalnością – nie ma przecież dwóch identycznych fragmentów drewna.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także