Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżeczko na kołach, ze schodkami, w formie bajkowej karocy Fot. Piotr Sawczuk

Meble dziecięce – pasja i dbałość o szczegóły

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 28 lut 2014 07:59

Umeblowanie dziecięcych czterech kątów to nie lada wyzwanie dla projektantów, a tym bardziej dla rodziców. Pamiętać należy, że pokój ma być przystosowany zarówno do odpoczynku, jak nauki czy zabawy, a meble muszą być w 100% bezpieczne. Zachęcamy do obejrzenia propozycji producentów mebli - prosto z targów "Meble Polska 2014" w Poznaniu.

Bajkowe meble 

Dziecięca wyobraźnia jest niezwykle żywa i chłonna. Maluchy uwielbiają niestworzone historie, baśnie, bajki, które chciałyby przenieść do realnego świata. Wnętrze ich pokoju musi więc być kolorowe, barwne, wyraźne – najlepiej bogate w postaci ulubionych bohaterów z kreskówek. A wszystko po to, by poczuć się wyjątkowo, jak ich ulubieńcy ze szklanego ekranu. Aby dzieciństwo było fascynującą przygodą, warto jest postarać się i zapewnić dziecku niezwykłe i bezpieczne wnętrze, w jego własnych czterech kątach. 

Łóżeczka dla dzieci 

Jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym jest łóżeczko, w którym dziecko spędza dużo czasu. Coraz częściej łóżka projektowane są w formie samochodów, boisk, domków dla lalek, bądź innych form, które odgrywają w psychice naszego malucha istotną rolę. Aby sen i odpoczynek był efektywny, mebel musi być odpowiedni pod wieloma względami. Łóżko, niezależnie od walorów estetycznych, musi być solidne i bezpieczne, nie może mieć ostrych kantów i rogów oraz elementów do łatwego urwania. Materiały powinny być specjalnie selekcjonowane, aby mieć pewność, że nie mają w sobie komponentów mogących negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka. 

Akcesoria i komponenty atestowane 

Bogactwo faktur, barw i rozwiązań stanowi niekończące się źródło pomysłów na stworzenie odpowiednich do wieku dziecka mebli. Dzięki temu każdy mebel w pokoju dziecięcym powinien być tym jedynym w swoim rodzaju. Ważną kwestią są również sprawdzane i atestowane surowce do ich wyrobu. 

Rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę w produkcji mebli dziecięcych, jest informacja, czy zastosowane do wykończenia farby posiadają atesty do produkcji zabawek oraz czy użyte są bez rozpuszczalników i innych środków chemicznych. Szafki i szuflady w meblach dziecięcych powinny być wyposażone w spowalniające zawiasy – by chronić dziecko przed możliwością przycięcia rączek, oraz bezszelestnego korzystania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA