Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Mulin Rouge" marki Kare-Design/Home Design. Fot. Kare-Design

Meble kolonialne - egzotyka w Twoim domu

  • Autor: kh
  • 12 sie 2014 10:54 (aktualizacja: 13 sie 2014 07:16)

Powiew Orientu wprowadzony za pomocą choćby kilku stylizowanych mebli może całkowicie odmienić wnętrze Twojego mieszkania - wprowadzić doń egzotykę, zapach przypraw i niesamowite kolory. Oto galeria mebli kojarzących się ze stylistyką Wschodu.

Określenie jednym zdaniem charakteru i specyfiki stylistyki mebli kolonialnych nie jest prostym zadaniem. A to dlatego, że w istocie łączą one różne style i inspiracje. W zasadzie, meble kolonialne to tradycyjne meble europejskie, które zadomowiły się w takich krajach jak np. Indie po kilku wiekach pobytu tam różnych „okupantów” z Europy - Anglików, Francuzów, Portugalczyków... Z czasem meble te „nasiąkły” miejscowymi wpływami wzorniczymi, ale właściwie w całości zachowały pierwotny charakter.

Na ogół meble uznawane za "kolonialne" to bryły utrzymane w średnich lub ciemnych brązach o bardzo klasycznej formie, raczej gabinetowej. Nie brakuje tu masywnych komód i biurek, prostych regałów, witryn i biblioteczek, a także komfortowych łóżek o drewnianych wezgłowiach, często częściowo tapicerowanych naturalną skórą. Zresztą oba te, wymienione przed chwilą materiały - drewno, często egzotyczne, a także skóra - to znak rozpoznawczy "kolonialnej stylistyki".

Jak wyglądają meble ze Wschodu i inspirowane nimi "polskie" kolekcje? Jeśli chcecie się o tym przekonać, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA