Kolekcja Possi Light. Fot. Black Red White

Kolekcja Possi Light. Fot. Black Red White

  • Autor: bm
  • 05 marz 2018 10:01 (aktualizacja: 05 marz 2018 23:03)

Meble modułowe do salonu - dobry pomysł na wnętrze

Z meblami modułowymi można zrobić niemal wszystko - zabudować je frontami lub pudłami i stworzyć pojemne szafki, skomponować zestawy półek na książki czy sprzęt audio-video, ustawiać je w dowolne kompozycje i kształty, w zależności od potrzeb i warunków mieszkaniowych.

Producenci mebli już dawno znaleźli sposób na ciasne, nieustawne wnętrza, na upodobanie klientów do zmian, potrzebę indywidualizacji przestrzeni. Meble modułowe nie są niczym nowym na rynku, co nie znaczy, że nie podlegają rozwojowi. Ewolucję popularnej meblościanki obserwujemy już od kilkudziesięciu lat – co ciekawe – jej współczesna wersja to oddala się, to znów z powrotem zbliża do swojego peerelowskiego pierwowzoru.

Dlaczego tak się dzieje? W dużej mierze dlatego, że w dążeniu do jak najciekawszego efektu estetycznego projektanci próbują jednocześnie nie zatracić aspektu praktycznego mebli modułowych, zwanych również systemowymi. Ograniczenie zestawów mebli do minimum, uproszczenie poszczególnych elementów, eliminacja części otwartych na rzecz zamkniętych – wszystko to czyni je nowoczesnymi, lekkimi i modnymi, ale zabiera ich najważniejsze funkcje, którymi są: przechowywanie, eksponowanie, rola „bazy” dla sprzętu rtv. Mniej nie zawsze więc znaczy więcej – wiedzą o tym producenci, którzy dbają o możliwie jak największe możliwości swoich kolekcji. Niektóre z nich składają się z kilkudziesięciu elementów, z których klient może stworzyć swój wymarzony zestaw. Zazwyczaj proste w formie i o geometrycznych bryłach, są one nie tylko funkcjonalne, ale też nie przytłaczają pomieszczenia, nie narzucają stylu, często są lekkie i mobilne, dzięki czemu możemy zmieniać z ich pomocą nasze wnętrza.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce