Meble.com.pl - komfort na miarę

Biblioteczka wykonana z białej płyty, na tle białej ściany dosłownie wtopi się w otoczenie. Projekt: Konstanty Jeżewski i Alina Grzybowska. Fot. Bartosz Jarosz

Meble na ścianie. 10 świetnych pomysłów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 sty 2015 12:11 (aktualizacja: 20 sty 2015 08:34)

Meble wieszane na ścianie, jak również te montowane w ścianie - to idealne rozwiązanie do każdego wnętrza. Nadają ciekawy charakter i są przede wszystkim bardzo funkcjonalne.

Meble do powieszenia na ścianie kojarzyły się kiedyś wyłącznie z prostymi półkami. Dzisiaj to nie tylko one, ale także meble modułowe, które wraz z bryłami stojącymi tworzą spójne i ciekawe kolekcje do salonu. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się otwarte kubiki, które można do ściany przymocować w artystycznym nieładzie, tworząc tym samym spersonalizowaną aranżację ścienną. 

Dla tych, którzy cenią sobie zamknięte przestrzenie, za którymi można coś ukryć są meble modułowe, z których część kolekcji wiesza się własnie na ścianie. Mogą to być moduły przypominające kształtem długie słupki, jak również każdą inną formę. Często posiadają dekoracyjne przeszklenia, oświetlone nastrojowym światłem, które wieczorami wprowadza do wnętrza przyjemną aurę. 

W małych wnętrzach meble wieszane na ścianie będą rozwiązaniem doskonałym. Jeśli mamy mało miejsca na podłodze, to właśnie ściany mogą posłużyć nam za tą dodatkową przestrzeń. W miarę możliwości warto jest stosować zabudowy, a raczej meble wbudowane w ściany. Szczególnie jeśli we wnętrzu są jakieś wnęki. Wówczas zyskujemy miejsce do przechowywania, ale nie zabieramy sobie cennej przestrzeni wokół. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA