Kolekcja Rondo firmy Szynaka Meble. Wzór: Orzech Columbia. Fot. Szynaka Meble

Kolekcja Rondo firmy Szynaka Meble. Wzór: Orzech Columbia. Fot. Szynaka Meble

  • Autor: mg
  • 02 lis 2017 21:43 (aktualizacja: 06 lis 2017 09:33)

Meble o wzorze orzecha - co proponują polskie sklepy

Meble o wzorze orzecha nie są tak modne jak zdobione wzorami dębowymi. Tym niemniej mają swoich gorących zwolenników, których urzeka jego rysunek i kolorystyka. Co więcej, gdy pojawia się konieczność wyposażenie wnętrza klasycznie eleganckiego, to orzechy stają się pierwszym wyborem.

Czytaj też: Sofy dwuosobowe - piękne meble do Twojego salonu

Dekory orzechowe wyróżnia ciemna kolorystyka i stylowe usłojenie, które nadają meblom wyjątkowo elegancki charakter. Wydaje się, że charakterystyczne dla orzecha ciemne wybarwienie jest zarówno jego atutem, jak i ograniczeniem. Atutem, gdyż wyraźnie wyróżnia go na tle konkurentów. Ograniczeniem, bowiem tego typu kolorystyka nie przez wszystkich jest równie chętnie wybierana, zwłaszcza w dobie popularności minimalistycznych wnętrz, lubujących się w jasnych odcieniach.

Orzech na pewno nie ma statusu dekoru uniwersalnego, który równie dobrze będzie prezentował się w różnych typach wnętrz. Jednak zyskał grono gorących zwolenników, którzy cenią go za elegancję i niepodrabialny styl. Orzech to niewątpliwie propozycja dla tych, którzy lubią się otaczać ciepłymi i eleganckimi kolorami drewna. 

Meble wykończone dekorami orzechowymi najlepiej prezentują się w klasycznie zaaranżowanych wnętrzach. Dobrze wyglądają w nobliwych gabinetach, gustownych bibliotekach czy salonach z wyraźną nutą elegancji. Przy tym wymagają znacznej przestrzeni, która pomoże wyeksponować ich walory. Oprócz przestrzeni, ich odpowiednia prezentacja potrzebuje światła, w innym wypadku ciemne wybarwienia przytłoczą pomieszczenie.

Wzory orzechowe, co pokazuje wiele aranżacji, dobrze znoszą towarzystwo innych dekorów – czerni, grafitów, granatów, a także imitacji betonu czy kamienia. W tym ostatnim przypadku świetnie sprawdzą się na przykład we wnętrzach kuchennych.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce