Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw wypoczynkowy marki House&More Miloo z eco-rattanu. Siedziska wyposażone w miękkie poduszki, blat stołu ze szkła hartowanego. Fot. House&More

Meble ogrodowe – czas na urządzanie przestrzeni outdoor

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 06 marz 2014 07:58 (aktualizacja: 13 marz 2014 08:34)

Czym powinniśmy się kierować przy zakupie mebli ogrodowych i tarasowych? Co jest modne, a co passe? Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

W ubiegłym roku królowały tekstylne meble ogrodowe w kolorach taupe i szmaragdu oraz zawsze modne i pasujące do wszystkiego meble drewniane. Naszym zdaniem trendem bieżącego sezonu będą meble ogrodowe w białym wykończeniu - mówi Edyta Młyńczak, specjalista ds. handlu Haste Trade & Design.

Obecne trendy 

Jedno jest pewne, coraz bardziej popularne są meble z nowoczesnych plecionek syntetycznych. Szczególną rolę wśród surowców plecionkarskich jeszcze do niedawna odgrywał rattan. Materiał ten daje ogromne możliwości projektantom i producentom mebli. Wyplata się z niego potężne i solidne meble, oraz ażurowe formy z elastycznej i giętej trzcinopalmy. Cienkie włókna kory rattanowej w postaci maty bądź siatki, pozwalają również na stworzenie wytwornych i bardzo delikatnych form meblowych. Analogiczne możliwości dają obecnie nowoczesne plecionki syntetyczne, wypierające tradycyjne surowce do wyplatania mebli. Mowa tu o surowcach plecionkarskich typu rattan, abaka, hiacynt wodny czy nasza rodzima wiklina, które stopniowo przechodzą do lamusa i są zastępowane przez nowoczesne materiały syntetyczne. Mają one zbliżone właściwości plastyczne, jednak są o wiele trwalsze i idealnie znoszą niesprzyjające czynniki atmosferyczne – mówi Grzegorz Maląg, dyrektor marketingu Willow House. 

Aby mebel wytrzymał na zewnątrz 

Kolorowe meble z włókien odporne są na działanie słońca, wody oraz ekstremalnych temperatur, zapewniając użytkownikom wysoki komfort w każdych warunkach. Osobiście polecam meble wykonane z najwyższej jakości włókien takich jak Hularo, Raucord, SanLux firmy Lambert lub VIRO. Wymienione przeze mnie surowce królują w świecie mebli plenerowych, a właściciele luksusowych hoteli, ośrodków SPA i Wellness nie wyobrażają sobie dzisiaj wyposażenia swoich obiektów w meble z innych materiałów. Wielu inwestorów, dbając o wygodę swoich klientów, korzysta z ofert czołowych producentów mebli plenerowych takich jak Lambert, Cane-line, Stern, Ethimo czy też Sika-Design - dodaje Grzegorz Maląg. 

Outdoor = indoor ? Owszem 

Dobrym rozwiązaniem mogą być meble outdoor, stylistycznie przypominające meble do wnętrz. Są to meble nadające się do użytkowania w zewnętrznych warunkach atmosferycznych, przy czym z całą pewnością nie zepsują designu żadnego nowoczesnego wnętrza. Do ich produkcji używa się ostatnio bardzo modnego materiału, jakim jest texteline. Często spotykaną innowacją w segmencie ogrodowych mebli wypoczynkowych są nieprzemakalne tkaniny do produkcji obić systemów modułowych, poszewek na materace czy poduszki. Przy wyborze mebli, warto zwrócić uwagę na sposób utrzymania ich w czystości. Atutem będzie możliwość czyszczenia za pomocą wilgotnej szmatki, bądź zdjęcie pokrowców z poduch w celu uprania. 

Meble ekologiczne 

Ważnym elementem, wkradającym się w łaski klienta, jest zwrot w stronę ekologii. Wraz z mnogością pomysłów i dostępnych artykułów, wzrasta świadomość o zastosowaniu technologii mającej na celu ochronę środowiska, recykling. Klienta interesuje naturalny wygląd mebla. Starożytni Egipcjanie znali metodę, którą wykorzystuje się w meblarstwie także dziś. Mowa tu o olejowaniu drewna. Meble na taras, balkon czy ogród mogą być jak najbardziej poddawane takiemu zabiegowi. Wszystko zależy od jakości oleju oraz ilości naniesionych warstw. Jak wiadomo, lubimy to co znane i sprawdzone, tym bardziej od kilku tysięcy lat - twierdzi Jerzy Daniluk z Quality Meble. Mowa tu oczywiście o meblach z drewna litego.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA