Kolekcja F3 marki Vondom. Fot. Everspace

Kolekcja F3 marki Vondom. Fot. Everspace

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 lip 2017 09:20 (aktualizacja: 27 lip 2017 14:22)

Meble outdoorowe. Designerskie, nowoczesne kolekcje

Meble outdoroowe zapewniają wygodę i sprawiają, że ogródek gastronomiczny nabiera eleganckiego stylu. Umiejętnie zaaranżowane mogą stworzyć też dodatkową przestrzeń biura, w której podczas letnich dni można przyjmować partnerów biznesowych.

Klimat, w którym żyjemy pozwala nam cieszyć się słońcem i ładną pogodą tylko kilka miesięcy w roku. Korzystamy więc z tego w czasie, gdy pogoda temu sprzyja i spędzamy jak najwięcej chwil na zewnątrz. Ci wszyscy, którzy nie mają szans na wyrwanie się z wielkiego miasta podczas słonecznych dni, mogą również zażywać kąpieli słonecznych. Idealnie sprawdzają się w tej kwestii kawiarniane ogródki, zacienione alejki parkowe, ale też coraz częściej przestrzenie wokół biur – outdoorowe strefy relaksu. Wśród nich pełne roślin przestronne tarasy czy „zielone dachy” z miejscami do wypoczynku. Latem można tu gościć partnerów biznesowych, prowadzić szkolenia czy narady.

Wystarczy zadbać o nienaganny, a jednocześnie przytulny wystrój, a letni ogród firmowy stanie się komfortowym miejscem pracy w miejskiej dżungli. Idealnie nadają się do tego designerskie meble outdoorowe stworzone przez polskich i zagranicznych projektantów. Doskonałe nie tylko ze względu na przemyślaną, dopracowaną w najdrobniejszym szczególe formę, ale również ergonomię i jakość. Wiele projektów przeznaczonych jest zarówno do użytku zewnętrznego, jak i do wnętrz. Przykładem mogą być fotele Tulli Tomka Rygalika marki Noti, charakteryzujące się nieskomplikowanym, a przy tym eleganckim kształtem. Wyróżniającym je elementem są subtelnie rozchylone podłokietniki oraz precyzyjnie wymodelowana forma siedziska. Sprawdzą się w przestrzeni publicznej, jako meble biurowe, eventowe czy targowe. Pasują do nowocześnie urządzonego loftu, concept store, klubu, restauracji, biura, hotelu czy galerii handlowej, ale też jako wyposażenie ogrodu, tarasu a nawet – wykończone tkaniną – domowego salonu.

Duży wybór eleganckich mebli outdoorowych ma w swojej ofercie hiszpańska marka Vondom. Tu warto zwrócić uwagę chociażby na kolekcję Vertex zaprojektowaną przez ikonę współczesnego designu – Karima Rashisa. Inspiracją do ich stworzenia była technika origami. Dostępne w różnych kolorach, w wersji matowej, lakierowanej i z podświetleniem LED. W skład kolekcji wchodzą krzesła oraz stoły z blatem okrągłym, kwadratowym i prostokątnym w kilkunastu wymiarach. Innym przykładem doskonałego outdoorowego designu może być kolekcja F3 Vondom, charakteryzująca się nieco futurystyczną linią. W jej skład wchodzą krzesła, stoły, fotele i leżaki. A jeśli wolimy ponadczasowe kształty mebli, doskonale sprawdzi się np. linia mebli Frame Vondom zaprojektowana przez Ramona Esteve o spokojnych, ponadczasowych, geometrycznych kształtach. W ofercie występują wysokie i niskie stołki, stoły, stoliki, ławki, krzesła, fotele oraz leżanki. 

TUTAJ znajdziesz propozycje mebli do wnętrza biura.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce