Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Funky" marki Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

Meble RTV - harmonijna różnorodność w salonie

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 17 marz 2014 14:04

Siłą najmodniejszych mebli RTV jest pomysł. Modny mebel „pod telewizor” nie boi się geometrycznych kształtów i ciekawego designu, przyciąga wzrok niespodziewanymi formami i łączeniem dekorów. Jednym słowem zaskakuje i daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.

W świecie współczesnych wnętrz meble RTV zajmują bardzo ważne miejsce. Obok zadań czysto funkcjonalnych, często przypada im rola najmocniejszego akcentu we wnętrzu. Nie mogą więc być nijakie i nudne. W procesie projektowania tych mebli od pewnego czasu istotna staje się więc gra kontrastów oraz różnego rodzaju eksperymenty nie tylko z kształtem czy bryłą mebli, ale przede wszystkim z wykończeniem materiałów. Może to być np. łączenie naturalnych dekorów z elementami na wysoki połysk lub szkłem, plastiku ze stalą nierdzewną czy drewna z aluminium.  

Funkcję dekoracyjną w meblu mogą też pełnić przeszklenia. W modnych kolekcjach ich rola nie ogranicza się jedynie do skromnej wstawki. Szyby zajmują duże powierzchnie, mają różne kształty. Przybierają formy geometryczne albo wygląd literki L lub S. Szersze przeszklenia w sprawiają, że mebel wydaje się optycznie większy i lżejszy. Dlatego tego typu modele świetnie pasują do małych wnętrz, które trzeba "doświetlić". Światło pozwala także korzystnie wyeksponować ustawione w szafkach przedmioty. 

Projektanci efekt przejrzystości w meblach dodatkowo wzmacniają oświetleniem. Furorę robią zwłaszcza żarówki i panele LED do podświetlenia szklanych półek w witrynach. W zależności od rodzaju użytego profilu lub soczewki, mogą one emitować światło w poprzek szklanej półki, jak też oświetlać całe wnętrze witryny. Ciekawą opcją są też światła z możliwością przyciemniania oraz taśmy z dużą liczbą punktów świetlnych (nawet 120 na metr), dające efekt pasa światła. Dzięki temu najprostsza nawet bryła uzyskuje efektowny wygląd. Dodatkowo, dzięki szybkiemu rozwojowi tego segmentu akcesoriów meblowych, światło można montować – nie tylko w witrynach, ale też cokołach, szufladach czy w podstawie mebla RTV.

Przebojem ostatnich sezonów jest wielokolorowe oświetlenie LED RGB sterowane pilotem, którego barwę można zmienić w zależności od nastroju czy okoliczności. Jako dodatkowe akcesoria rynek oferuje mikrowłączniki, umożliwiające łatwe włączanie i wyłączanie światła.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA