Kolekcja Florencja firmy Taranko. Fot. Taranko

Kolekcja Florencja firmy Taranko. Fot. Taranko

  • Autor: mg
  • 22 lis 2017 12:19 (aktualizacja: 23 lis 2017 15:03)

Meble stylizowane - jak urządzić wnętrze w stylu retro

W dobie mody na wnętrza o nowoczesnej stylistyce meble stylizowane wydają się powoli odchodzić do lamusa. Jednak jak żadne inne potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalny klimat. Zobaczcie kilka przepięknych kolekcji utrzymanych w stylu retro.

Czytaj też: Jak urządzić estetyczną i funkcjonalną jadalnię?

Meble stylizowane najczęściej trafiają do gabinetów, salonów i jadalni, w których tworzą klimat przywodzący na myśl czar minionych epok. Gustowne, solidnie wykonane, jednym słowem - meble z klasą i dla... koneserów. Meble w stylu retro emanują uniwersalnym, nigdy nie starzejącym się pięknem. Na pewno jednak wymagają znacznej przestrzeni, żeby w pełni wyeksponować swoje walory. Małe pomieszczenia przytłoczą, zwłaszcza, że zwykle dostępne są w ciemnych wybarwieniach drewna. Niezwykle efektownie będą się prezentować na tle białych ścian, które stworzą doskonałe ramy dla rozrzeźbionych i dekoracyjnych brył.

Meble stylizowane w postaci kompletnych zestawów, w skład których wchodzą biurka, szafy, witryny, komody, stoły i krzesła, są domeną gabinetów, salonów i jadalni, choć trafiają także do kuchni. W tego typu wnętrzach preferowana jest jednak jasna kolorystyka. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce