Dębowy dekor stołu Tiziano zachwyca pięknymi rysunkami drewna, zaś cienki blat usytuowany na masywnej nodze sprawia, że jadalnia nabiera nowoczesnego wyglądu. Mebel posiada funkcję rozkładania. Cena: 849 zł Fot. Meble Forte

Dębowy dekor stołu Tiziano zachwyca pięknymi rysunkami drewna, zaś cienki blat usytuowany na masywnej nodze sprawia, że jadalnia nabiera nowoczesnego wyglądu. Mebel posiada funkcję rozkładania. Cena: 849 zł Fot. Meble Forte

 • Autor: Marta Ustymowicz
 • 24 lut 2015 09:18 (aktualizacja: 25 lut 2015 07:46)

Meble w jadalni. Piękne stoły za mniej niż 1000 zł

Zwoływanie rodziny do wspólnego stołu to coś, co gospodyniom domowym towarzyszy każdego dnia. Jak w tym miejscu zatrzymać bliskich na dłużej? Z pomocą przyjdą, piękny stół i wygodne krzesła.

Meble do jadani mogą być przedłużeniem kolekcji mebli pokojowych, ale nie jest to zabieg konieczny. Bez różnicy, czy jadalnia jest usytuowana w kuchni, w wyodrębnionej strefie salonu czy też w absolutnie osobnym pomieszczeniu, może odznaczać się indywidualnym stylem. Dzięki niej we wnętrzu możemy zaznaczyć własny styl oraz pokazać czym się interesujemy. 

Polacy przy wyborze stołów do mieszkań kierują się najczęściej ich funkcjonalnością, stąd największą popularnością cieszą się modele rozkładane. To wybór dobry, ponieważ daje dodatkową powierzchnię, kiedy jej będziemy potrzebować. A wiadomo, że oprócz rodzinnych świąt oraz innych uroczystości, zdarzają się także niezapowiedziane wizyty gości. Dlatego duży stół to w domu jedna z najważniejszych rzeczy. 

Odpowiedni model, oprócz funkcji, powinien się odznaczać także ładnym wyglądem. Najmodniejsze dziś stoły, to modele osadzone na jednej, grubej nodze lub na czterech, ale z kolei bardzo cienkich. Wśród dekorów drewna dominują jasne, ciepłe barwy, zaś laminowane stoły najchętniej Polacy kupują w kolorze białym. Aby ożywić wnętrze i przestrzeń jadalni, można do klasycznego, prostego w formie stołu dopasować nowoczesne krzesła. Modne są obecnie modele z przeźroczystych tworzyw sztucznych lub krzesła całkowicie obite ekologiczną skórą z pełnym oparciem, sięgającym aż do podłogi. Odchodzi się zaś od tradycyjnych krzeseł tapicerowanych kolorowymi tkaninami. 


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

  • marlena, 2015-10-08 07:40:00
  Stół jest piękny a cena?
  Także na pewno ładna?
  Jaki jest wymiar tego cuda?
  • Basia, 2015-03-03 16:48:58
  Witam,
  dlaczego nie ma na stronie rozmiarów stołów?

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce