Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Madras. Fot. Meble Wójcik

Meble w kolorach jasnego drewna - to lubią Polacy!

  • Autor: bm
  • 03 paź 2017 12:34 (aktualizacja: 05 paź 2017 13:22)

Jasne odcienie dębu, akacji, brzozy czy buku - takie kolory mebli cieszą się już od lat dużym powodzeniem na polskim rynku. Pasują zarówno do modnego stylu skandynawskiego, jak i do wnętrz minimalistycznych czy utrzymanych w stylistyce klasycznej.

Poszukując mebli do salonu i jadalni, warto zwrócić uwagę na kolekcje w kolorach jasnego drewna. W sklepach znajdziemy bogaty wybór szczególnie produktów wykonanych z płyt drewnopochodnych, ale dla amatorów litego drewna również znajdzie się niemało ciekawych propozycji. Nie wszystkie meble mają jednolite fronty i korpusy, wielu producentów urozmaica je wstawkami w innym kolorze lub białymi. Nie brakuje też elementów szklanych, np. w witrynach.

Jasne kolory drewna są popularne w Polsce już od wielu lat. Przyczyn jest co najmniej kilka - po pierwsze, rozjaśniają pomieszczenie i powodują, że nie ma w nim efektu przytłoczenia. Po drugie, wywołują wrażenie lekkości, podkreślają przytulny i ciepły klimat wnętrza. Po trzecie, ładnie eksponują naturalny urok drewna, z jego sękami i słojami, a takie efekty dekoracyjne są w tym sezonie bardzo modne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA