Meble.com.pl - komfort na miarę

Rustykalne kuchnie są pełne małych, stylowych detali oraz wypełnione aromatem świeżo upieczonego ciasta. Fot. Scavolini

Meble w kuchni. 10 pięknych, stylowych propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 14 sty 2015 14:48 (aktualizacja: 16 sty 2015 08:16)

Kuchnia klasyczna posiada swój niezaprzeczalny urok. Jest ponadczasowa. Inwestując w takie wzornictwo, możemy mieć pewność, że nasza kuchnia nie będzie wymagała zmiany wystroju przez długie lata.

Kuchnia w stylu klasycznym sprzyja uprawianiu sztuki kulinarnej oraz celebrowaniu jedzenia. Solidne, perfekcyjne wykonane i funkcjonalnie zaprojektowane meble, zapewniają wygodę podczas codziennego przygotowywania posiłków. Urządzenie kuchni w stylu klasycznym daje nam gwarancję, że nawet z upływem czasu będzie ona znakomicie wkomponowywać się w obowiązujące trendy aranżacyjne. Klasyczny styl wnętrz zawsze pozostanie na czasie i nigdy nie wyjdzie z mody. 

Cechą wyróżniającą meble w stylu klasycznym jest ich bogate zdobnictwo. Posiadają ozdobne uchwyty, a ich fronty najczęściej urozmaicone są fantazyjnymi wzorami w różnej formie. Z kolei w zakresie stosowanych kolorów można zauważyć swoisty puryzm - ograniczają się najczęściej naturalnymi i stonowanymi kolorami drewna lub kolorem białym w różnej tonacji. Typowym dla klasycznych mebli akcentem wzorniczym są przeszklenia. Dzięki temu przechowywane w szafkach i witrynach naczynia są pięknie wyeksponowane. Kuchnia klasyczna może być też ozdobiona frezowaniami i wzbogacona o gzymsy i elementy nawiązujące do wiejskich domków oraz dawnych stanowisk piecowych.

Idealnym miejscem na zagospodarowanie kuchni klasycznej będzie przestronne, dobrze doświetlone wnętrze. Zobaczcie nasze propozycje. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA