Meble.com.pl - komfort na miarę

Biel i drewno doskonale się ze sobą łączą. W tej aranżacji biała wyspa rozjaśnia kuchenne wnętrze i jednocześnie sprawia, że stało się one bardziej funkcjonalne. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Meble w kuchni. 15 propozycji z drewnem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 lut 2016 10:32 (aktualizacja: 10 lut 2016 08:15)

Drewno jest zawsze na czasie i nigdy się nie znudzi. Bliżej natury w kuchni jeszcze nie byliśmy. Zobaczcie ciekawe aranżacje z drewnem.

Drewno opiera się wszelkim zmianom zachodzącym w branży aranżacji wnętrz. Różnorodne wydają się tylko interpretacje odnośnie preferowanej kolorystyki lub sposobu wykończenia drewna. Wszystko to z wyraźnej tęsknoty za naturą i świadomym korzystaniem z życia. Kuchnie z elementami drewna, i to zarówno w całości z niego wykonane, jak też tylko urozmaicone drewnianymi wstawkami emanują spokojem, ciepłem i prostotą. Do tego mają stonowane kolory i ciekawe wykończenie. 

Drewniane blaty i fronty szafek kuchennych są elementami ponadczasowymi, które zawsze warto wykorzystać w projekcie kuchni. Aktualnie swoje pięć minut mają fronty w jasnym wykończeniu, i to zarówno wykonane z naturalnego drewna, jak też wykończone okleiną do złudzenia naśladującą jego wygląd. Szczególnie na czasie jest dąb, który charakteryzuje się wyrazistym rysunkiem sęków. Dobrze prezentują się także meble w odcieniach ciepłego brązu, miodu, bursztynu oraz mlecznej czekolady. W pomieszczeniach o dużej powierzchni warto zestawić je ze ścianami w intensywnych barwach pomarańczy, purpury, zieleni czy żółci. W tych mniejszych z kolei lepszym rozwiązaniem jest połączenie ich z jasnymi kolorami – beżem i bielą. To rozwiązanie pozwoli osiągnąć efekt optycznego powiększenia przestrzeni.

Na popularności nie tracą także meble w ciemnych dekorach. Fronty o barwie głębokiego brązu, czerni oraz grafitu wciąż mają swoich zwolenników. Ich zastosowanie w kuchni nie należy do łatwych, jednak świadomy dobór innych elementów wyposażenia, kolorów i faktur, pozwala stworzyć spójną kompozycję, która nada przestrzeni przytulności, wytworności, a co najważniejsze nutę elegancji. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA