Meble.com.pl - komfort na miarę

Otwarcie kuchni na salon optycznie powiększa oba pomieszczenia. Warto je przedzielić półwyspem lub na ich granicy zaplanować jadalnię. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Meble w kuchni. Ciekawe aranżacje z domów Polaków

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 lis 2016 08:03 (aktualizacja: 30 lis 2016 10:08)

Polacy urządzają swoje kuchnie ciekawie i z pomysłem. Wnętrza są ładne w wyglądzie oraz bardzo funkcjonalne.

Kuchnia w domach Polaków prezentuje się niebanalnie i ciekawie. Już niemal standardem są meble na zmówienie, projektowane adekwatnie do gustu właścicieli oraz potrzeb i wymagań wnętrza.Chętnie otwieramy wnętrze kuchenne na pokój dzienny i jadalnię. A, aby nieco oddzielić oba pomieszczenia, korzystamy z tak funkcjonalnych i modnych rozwiązań, jak wyspa, półwysep czy bar. Dzięki pomocy stolarza czy też projektanta wnętrz mebel, który dawniej był atrybutem wnętrz dużych i pokaźnych pod względem powierzchni - równie pięknie prezentuje się mieszkaniu w bloku. 

Polacy preferują kolorystykę jasną. Króluje biel, beż oraz wszelkie odcienie szarości. Monochromatyczny wygląd wnętrza przełamują wstawki z drewna, pod postacią poszczególnych szafek kuchennych, podłogi czy też innych elementów wykończenia. Czasem jest to delikatne obramowanie wysokiej zabudowy, wykończenie baru czy też element wykończenia kuchennych blatów. Drewno szczególnie pięknie prezentuje się w duecie z białymi szafkami w wykończeniu mat lub połysk. Połyskujące powierzchnie ocieplone drewnem wyglądają się lekko wizualnie,a przy tym dość ciepło i klimatycznie. Inną modną opcją są wszelkie odcienie szarości. Szczególnie chętnie kolor ten widzimy na ścianie czy też pod postacią wysokiej zabudowy. 

Dość dużo uwagi przywiązujemy do tego, aby wnętrze kuchenne było funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu, a przy tym oferowało jak najwięcej miejsca do przechowywania. Wysoka zabudowa spełnia się w tej roli znakomicie. Szafki pod sam sufit oferują sporo miejsca na kuchenne naczynia, rzadziej używany sprzęt czy też produkty spożywcze. Ponadto, to świetne miejsce na montaż sprzętu AGD, tj.: lodówka, piekarnik czy mikrofalówka.  Komfort użytkowania mebli poprawiają także systemy organizacji. Cargo oraz wszelkie segregatory do szuflad i szafek sprawiają, że kuchenne rzeczy mają swoje określone miejsce. Nie przemieszczają się podczas otwierania szafki, a tym samym są zabezpieczone przed zniszczeniem. Łatwiej jest je również odnaleźć. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA