Meble.com.pl - komfort na miarę

Otwarte półki świetnie organizują kuchenną przestrzeń. Kuchnia wygląda wówczas jak profesjonalne miejsce pracy. Gospodyni przygotowująca posiłek może szybko sięgnąć po znajdujące się pod ręką akcesoria oraz przyprawy. Jeśli obawiamy się kurzu na półkach, zastosujmy szafki z matowym szkłem. Fot. HTH

Meble w kuchni. Najlepsze pomysły na szafki górne

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 lut 2015 08:51 (aktualizacja: 24 lut 2015 07:56)

Projektanci mebli kuchennych chętnie poszukują odważnych rozwiązań. O ile dolna zabudowa nie budzi większych dylematów - ona po prostu jest przydatna, to już górna część zaczyna przybierać różne formy. Zobaczcie klika sprawdzonych i interesujących pomysłów.  


Podniesienie gotowania do rangi miłego hobby i sposobu spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół to zjawisko, które silnie zaznacza swoją obecność. Teraz przyszedł czas na kuchnię elegancką i niebanalną, którą można się pochwalić, zaprosić do niej gości – na kuchnię, która często jest naturalnym przedłużeniem pokoju dziennego i nowym salonem. 

Górna zabudowa w formie ciągu szafek o takiej samej wysokości i głębokości to rozwiązanie znane od lat i przez to też nieco zbyt oczywiste. Warto zwrócić uwagę na nieco ciekawsze inspiracje, zwłaszcza jeśli chodzi o górny ciąg kuchenny. Pomysłów i dostępnych opcji jest wiele. Zamiast tradycyjnych, równo rozplanowanych szafek możemy np. zastosować drzwiczki, które otwierają się do góry. Wypełnienie takich frontów może zawierać szklane elementy, które ładnie kształtują przestrzeń i wprowadzają oryginalny akcent optyczny. Ciekawym rozwiązaniem jest także montaż żaluzji. Szafki kuchenne z podświetlonymi od wewnątrz przeszklonymi lub metalowymi roletami, są stosowane w aneksach kuchennych otwartych na pokój jadalny lub salon, ale nie tylko - to także świetny sposób na małą, wąską kuchnię w bloku. Nad kuchennym blatem możemy z kolei zawiesić niewysokie, podświetlone szafeczki z kolorowymi osłonami lub otwarte, płytkie półki. To świetny sposób na wyeksponowanie drobnych dekoracji, ulubionych przedmiotów czy ziół. Oszczędzimy tym samym płaszczyznę roboczą.

Pomysłowym rozwiązaniem może być też brak górnej zabudowy. Taka aranżacja prezentuje się niezwykle lekko wizualnie i pozwala poeksperymentować  z wykończeniem ścian.  

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA