Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Riva to połączenie drewna i szarości. Transparentne, szklane górne fronty nadają aranżacji lekkości. Fot. Nobilia

Meble w kuchni. Piękne propozycje z dekorem drewna

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 lip 2017 08:46

Dekory drewna wciąż królują w kuchennych wnętrzach. Sprawdź, które wzory są aktualnie na topie.

Wnętrze kuchni należy zaaranżować tak, aby nie było modne tylko przez jeden sezon. Szczególnie jeśli chodzi o meble warto sięgnąć do rozwiązań, które nigdy nie wychodzą z mody. Nawet najbardziej designerskie kolory z czasem odchodzą w zapomnienie, dlatego warto rozważyć dekory imitujące rysunek drewna. Pasują one do kuchni w każdym stylu i doskonale komponują się z innymi materiałami czy kolorami. 

Decydując się na fronty w kolorze drewna, wybór nie jest prosty. Mamy bowiem do dyspozycji wiele wzorów. Wszystkie charakteryzują się innymi walorami, z których najbardziej oczywiste są walory wizualne, takie jak usłojenie czy wybarwienie drewna. W ofercie kolorystycznej na rok 2017, obok sprawdzonych już wzorów producenci oklein meblowych proponują zupełnie nowe, ciekawe propozycje, wiernie oddające wygląd i strukturę drewna. Które aktualnie są na topie? 

Z mody nie wychodzą okleiny imitujące dekor dębu. Szczególnie popularne w tym sezonie będą wzory proste i surowe, które wyglądem przypominają nieobrobione deski. Wszelkie charakterystyczne dla drewna "wady", pory sęki, przetarcia, pęknięcia, są na nich bardzo widoczne. I na tym opiera się ich niezaprzeczalny urok. To dąb, który ma swoją historię i widać po nim efekty upływu czasu. Pięknie prezentuje się w stylizacjach utrzymanych w stylu retro, jednak świetnie sprawdza się także w nowoczesnych wnętrzach, np. w ducie z bielą. 

Wśród modnych oklein drewnianych nie brakuje również wzorów bardzo eleganckich, przypominających egzotyczne drewno o kontrastowej kolorystyce usłojenia. Szlachetne i wyrafinowane w wyglądzie okleina, stanie się godna najbardziej reprezentacyjnych wnętrz. Dla osób, które preferują jasne i pełne światła wnętrza producenci polecają ciepłe i jasne dekory inspirowane drewnem orzecha i sosny. Ściany wykończone z modnym efektem betonu stworzą dla nich nich spokojny i naturalny kontrapunkt. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA