Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia otwarta na salon utrzymana jest w jasnej tonacji. Białe matowe meble świetnie współgrają z białym ścianami oraz meblami. Wnętrze wydaje się bardzo przestronne. Projekt: Lucyna Stefaniak. Fot. Bartosz Jarosz

Meble w kuchni. Pomysłowe projekty z półwyspem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 23 wrz 2016 09:44 (aktualizacja: 23 wrz 2016 10:22)

Kuchnia z półwyspem to modne i jakże wygodne rozwiązanie. Półwysep może pełnić funkcję domowego baru i dodatkowej powierzchni roboczej w kuchni.

Kuchnia z półwyspem to coraz popularniejsze rozwiązanie. Głownie z uwagi na fakt, iż kuchnię chętnie łączy się z pokojem dziennym. Pozwala on bowiem w pewnym stopniu zasłonić roboczą przestrzeń kuchenną, ale też wyeksponować w kuchni to co najlepsze. Pełni też funkcję pewnego rodzaju granicy pomiędzy pomieszczeniami. 

Półwysep w kuchni posiada podobnie jak wyspa posiada wiele zalet, a przy tym zajmuje znacznie mniej miejsca. Świetne sprawdza się jako dodatkowe miejsce do przygotowywania posiłków. Duża przestrzeń robocza jest bardzo przydatna, a półwysep w tym kontekście świetnie się sprawdza. To także świetne rozwiązanie, jeśli lubimy przygotowywać posiłki i jednocześnie rozmawiać z gośćmi czy rodziną. Wystarczy, że umieścimy w nim płytę grzewczą, a jeśli półwysep jest zabudowany od dołu, to możemy wbudować w niego także piekarnik - pozwala to gotować i jednocześnie prowadzić swobodną konwersację z osobami zgromadzonymi w salonie. 

Jeśli przy półwyspie, od strony salonu ustawimy wygodne, wysokie stołki barowe sprawdzi się także jako miejsce okazjonalnego spożywania posiłków. To doskonałe rozwiązanie szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na duży stół z krzesłami, a potrzebne jest jednak miejsce przy którym można w spokoju zjeść obiad, kolację czy wypić kawę z przyjaciółmi. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA