Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnie Method. Fot. IKEA

Meble w kuchni. Postaw na świetne kontrastowe aranżacje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 gru 2014 10:31 (aktualizacja: 08 gru 2014 11:14)

Producenci i dekoratorzy wnętrz przekonują, że jednolita kolorystyka mebli kuchennych jest nudna! Dziś prezentujemy piękne, nietypowe aranżacje mebli kuchennych, łączące odmienne materiały i kontrastowe barwy.

Kontrast w zabudowie kuchennej można osiągnąć na wiele  sposobów. Dostępnych rozwiązań jest bardzo dużo i tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i ... budżet. 

Pierwszym i chyba najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest łączenie ciemnych i jasnych dekorów skrzydeł drzwiowych i frontów szafek, w ramach jednej zabudowy. Kontrastowa biel połączona, np. z czernią lub innymi żywymi barwami z pewnością sprawi, że nasza kuchnia zyska niepowtarzalny wygląd.

Innym pomysłem jest łączenie frontów na wysoki połysk z matem, lub frontami drewnianymi i fornirowanymi. Również i w tym przypadku możemy sięgnąć po ponadczasowe zestawienia czyli biele, beże czy szarości w połączeniu z rodzimymi gatunkami drewna, np. dębu czy jesionu. Ciekawą opcją jest także połączenie czarnych lub czekoladowych wstawek w połysku z rysunkiem drewna. 

Dla wielbicieli oryginalnych rozwiązań producenci komponentów przygotowali także fronty łączące naturalny kamień z drewnem lub fronty z nadrukami, na przykład w formie krajobrazu w zestawie z drewnem, szkłem lub lakierem.  

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA