Meble.com.pl - komfort na miarę

System Pax. W mniejszych mieszkaniach często pojawia się problem zagospodarowania przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem jest ukrycie różnych sprzętów np. w szafie, która będzie wkomponowana w zabudowę kuchenną. Fot. Sevroll

Meble w kuchni. Tak sprawisz, że będą wygodne w użytkowaniu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 marz 2017 11:21 (aktualizacja: 09 marz 2017 11:49)

Odpowiednie zagospodarowanie strefy nadblatowej to duże wyzwanie. Dostępnych jest wiele rozwiązań, które w mniejszym lub większym stopniu wpłyną na wygodę w korzystania z kuchni, jak też urozmaicą jej wygląd.

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez rozwiązań zwiększających jej funkcjonalność. Producenci oferują coraz to bardziej wymyślne rozwiązania, pozwalające zorganizować wnętrza kuchennych szafek i optymalnie zagospodarować każdy skrawek, często niewielkiej przestrzeni. Pomysłów przybywa wraz z poprawą jakości życia – i tak, o ile prowadnice do szuflad pełnego wysuwu czy „organizery” na sztućce są już znane i kupowane od lat, o tyle np. specjalne rozwiązania typu windy czy wysuwane półki, umieszczane wewnątrz szafek, ulokowanych wysoko ciągle w polskich kuchniach są swego rodzaju aranżacyjną nowinką. Być może dlatego, iż kuchnia wyposażona w „ułatwiające życie” akcesoria kuchenne jest zazwyczaj znacznie droższa od kuchni umeblowanej w „zwykły” sposób. 

Do dyspozycji mamy windy, których mechanizm uruchamia lekkie pociągnięcie za dźwignię, modele wysuwane z tylnymi półkami przesuwającymi się do przodu, wyciągi z półkami oraz sprytne rozwiązania do szafek narożnych typu karuzele i obrotnice. Jedne z ciekawszych rozwiązań pozwalających na zagospodarowanie stref tzw. wysokich to mechanizmy umożliwiające opuszczenie całej zawartości szafki na wysokość wzroku. Wystarczy lekko pociągnąć za uchwyt i wszystkie naczynia, urządzenia czy zapasy przechowywane na górnych półkach stają się łatwo dostępne. 

Sprawdź sprytne sposoby na poprawienie funkcjonalności mebli kuchennych. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA