Kosze Cargo z drutu, z możliwością mocowania do frontu; system pełnego wysuwu, szerokość 336 i 446 mm. Fot. Nomet

Kosze Cargo z drutu, z możliwością mocowania do frontu; system pełnego wysuwu, szerokość 336 i 446 mm. Fot. Nomet

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 22 lis 2016 09:19 (aktualizacja: 22 lis 2016 09:29)

Meble w kuchni. Tak zaprowadzisz porządek w szafkach

Nic tak nie szpeci kuchni jak nadmiar przedmiotów na blatach roboczych. Rozwiązaniem tego problemu może być spiżarnia, która znacznie ułatwia utrzymanie porządku w kuchni.

Klasyczna spiżarnia nieodłącznie kojarzy nam się z osobnym pomieszczeniem zlokalizowanym tuż przy kuchni, z rozległymi drewnianymi półkami rozciągniętymi na całą szerokość ściany. Dziś niewiele osób może pozwolić sobie na komfort wygospodarowania tak dużej, odrębnej przestrzeni na domowe przetwory. To jednak w żaden sposób nie zamyka drogi do aranżacji domowej spiżarni.

Ci, którzy dysponują dużą, otwartą kuchnią - mogą wykorzystać w tym celu wysoką zabudowę i  ukryć w niej wygodne systemy segregacji. Taka spiżarnia może być równie pojemna i funkcjonalna. Możemy w niej przechowywać dosłownie wszystko - od domowych przetworów, świeżo przyniesionych zakupów, po książki kucharskie czy zmywarkę. Jest to też idealne miejsce do składowania sprzętów gospodarstwa domowego, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas, typu: sokowirówka, stolnica czy frytkownica. W mniejszych kuchniach natomiast spiżarniany kącik można zaaranżować w formie wyciągu. Szafy cargo czy sprytnie zaplanowane głębokie szuflady, zlokalizowane tuż obok lodówki to prawdziwe systemy do zadań specjalnych, które możemy wykorzystać w celu organizacji mini spiżarni. Są dość pojemne, nie zajmują dużo miejsca, a dodatkowo wszystko mamy pod ręką – kosze czy szuflady wysuwają się bowiem poza front z całą zawartością.

Dokonując wyboru odpowiedniego systemu cargo należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kryteriów. Zapasy zajmują sporo miejsca. Nie dość, że mają duże gabaryty, to też sporo ważą. Dlatego szuflady, kosze i systemy cargo muszą gwarantować odpowiednio duży udźwig. Szafki powinny również wysuwać się lekko i bez wysiłku, nawet przy maksymalnym obciążeniu. Aby zapobiec przesuwaniu się słoików, ich stłuczeniom czy niepożądanemu chaosowi warto zainwestować w akcesoria porządkujące wnętrze szuflady. Tutaj z pomocą przychodzą maty antypoślizgowe i listwy poprzeczne, które dzielą szafkę od wewnątrz. Poprawnie zamontowane zapewniają stabilne położenie poszczególnych przedmiotów. W przypadku wysokich szaf spiżarnianych przydatny jest model z możliwością regulowania wysokości poszczególnych przegródek, dzięki temu bez wysiłku zmieścimy w szafce produkty o większych gabarytach.   


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce