Jasna kuchnia z cegłą. Drewniany blat pięknie ociepla aranżację. Projekt: Agata Piltz. Fot. Bartosz Jarosz

Jasna kuchnia z cegłą. Drewniany blat pięknie ociepla aranżację. Projekt: Agata Piltz. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 lis 2016 11:20 (aktualizacja: 10 lis 2016 11:21)

Meble w kuchni. Te blaty są teraz najmodniejsze

Wystrój kuchni i blat powinny tworzyć spójną całość. Możemy wybrać blat, który wtopi się w kuchnię lub dobrać go na zasadzie kontrastu. Na który się zdecydować?

Podczas zakupu blatu niezwykle ważny jest styl naszej kuchni – w nowoczesnej kuchni dobrze będą się prezentować blaty z konglomeratu, kamienne i stalowe. Ich błyszczące powierzchnie świetnie podkreślą nowoczesną stylistykę wnętrza. Zyskasz również optyczne powiększenie. Dobrym, jednak drogim rozwiązaniem są blaty szklane. Blat szklany dobrej jakości niestety trochę kosztuje, przez co nie wszyscy mogą sobie na taki blat pozwolić. Gruby blat z konglomeratu również będzie fajnym rozwiązaniem. Podkreśli nowoczesność i charakter naszej kuchni. Warto wybrać blat z wykończeniem na wysoki połysk – zyskamy w ten sposób oryginalną, spójną całość.

Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem będzie blat laminowany. Duży wybór wzorów i kolorów bez problemu pozwoli nam dopasować blat do wystroju kuchni. Do białej kuchni świetnie sprawdzi się blat w kolorze białym, szarym, czarnym. Jeżeli lubisz odważne zestawienia możesz wybrać blat w kolorze zielonym, czy czerwonym. Przed wyborem, warto zastanowić się jaki efekt finalnie chcemy otrzymać – dlatego warto przeanalizować jakie mamy w kuchni dodatki i jaki kolor najbardziej będzie pasować.

W nowoczesnej kuchni świetnie sprawdzi się również blat drewniany. Drewniany blat wniesie do naszej kuchni odrobinę ciepła, która jest niezwykle miła dla oka. Ważne jest, aby blat pasował odcieniem do podłogi lub wykończenia ściany nad blatem.

 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce