Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofy z wysokim oparciem to hit tego sezonu. Taki fason nie tylko ciekawie się prezentuje, ale też optycznie powiększa wnętrze. Projekt: Magdalena Smyk Fot. Bartosz Jarosz

Meble w salonie. 10 świetnych sof do małego wnętrza

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 marz 2015 14:10 (aktualizacja: 13 marz 2015 08:44)

Sofa dwuosobowa, w wyrazistym lub jasnym kolorze, z wysokim oparciem - to najlepsza propozycja do małego salonu. Zobacz 10 ciekawych sof, które świetnie sprawdzą się w niewielkim wnętrzu.

Mały salon stwarza wiele ograniczeń i zmusza nas do uważnego rozplanowania mebli. Aby ograniczona pod względem wielkości przestrzeń nie była zagracona i "przepełniona" należy uważnie zastanowić się zwłaszcza nad wyborem sofy. Nasz typ sofy wprost stworzonej do takiego wnętrza to model na wysokich smukłych nóżkach i z wysokim, subtelnie zaakcentowanym oparciem. Tak mebel optycznie nie zabiera miejsca, dlatego świetnie sprawdza się w niedużym pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o obicie sofy, w małym salonie świetnie sprawdzą się modne szarości. Dla osób, którym taka opcja wydaje się zbyt nudna, proponujemy tkaninę obiciową w odważniejszym kolorze, np. turkusowym, lub z motywem geometrycznym . Jeśli zdecydujemy się na jasną sofę, warto dobrać do niej bardziej kolorowe poduszki, np. w kwiaty lub kolorowe paski. Dodadzą wnętrzu wyrazistości oraz oryginalnego wyglądu. Prezentujemy kilka ciekawych pomysłów.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA