Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Vedua. Dzięki jasnym taflom szkła, które nachodzą na korpusy, meble mimo że są dość masywne w formie prezentują się wizualnie lekko. Fot. Huelsta

Meble w salonie. 12 modnych zestawów ze szkłem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 gru 2015 12:21 (aktualizacja: 17 gru 2015 08:36)

Szkło w meblu robi prawdziwą furorę. Posiada wiele zalet. Meble zyskują lżejszy wygląd, a rzeczy w szafkach są pięknie wyeksponowane.

Meble ze szkłem mają swoje wierne grono wielbicieli. Pewnie dlatego, iż posiadają wiele zalet. Kolekcje prezentują się lekko wizualnie, a rzeczy znajdujące się na półkach są pięknie wyeksponowane.

Przeszklenia dobrze komponują się z innymi materiałami, co pozwala producentom mebli kreować meble niebanalne w wyrazie. Szkło nadaje drewnianej bryle nowoczesnego wyrazu, natomiast drewno ociepla nieco surowy charakter szkła. Z kolei meble, w których szkło łączone jest z aluminium lub inną lustrzaną powierzchnią, najlepiej prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, odważnych i minimalistycznych.

W kolekcjach do salonu aktualnie stosuje się kilka typów szkła. Zdecydowanie najbardziej popularne są szafki ze szkła przezroczystego, jednak w propozycjach producentów znajdziemy też szkło piaskowane lub mleczne. Dużą popularnością cieszą się także witryny z kolorowymi przeszkleniami, np. w kolorze czarnym czy szarym. W tym przypadku szczególnie warte uwagi są propozycje, które łączą szkło z płytą lakierowaną.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA