Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Ovo. Nowoczesny, a zarazem lekko zaoblony kształt mebla inspiruje do tworzenia różnorodnych aranżacji. Fot. TC

Meble w salonie. 15 kolekcji z oświetleniem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 lis 2015 09:49 (aktualizacja: 18 lis 2015 08:37)

Meble z oświetleniem cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nie tylko pięknie ozdabiają wnętrze, to także świetne źródło dodatkowego światła.

Światło w meblu pełni funkcję dekoracyjną oraz praktyczną. Światło punktowe lub rozproszone, o nieomal dowolnej kolorystyce, w dobranych stylistycznie oprawach stanowi ważny element projektu mebla, podkreśla jego urodę i czyni go jeszcze bardziej funkcjonalnym. 

Najczęściej montowane jest we wnętrzach szaf i szafek oraz zwieńczeniach brył lub cokołach. Wraz z popularyzacją, energooszczędnego źródła światła, jakim jest nowoczesne diodowe oświetlenie LED pojawiły się nowe możliwości jego zastosowania. Diody LED nie nagrzewają się, dlatego bez obaw możemy je montować np. w okapach regałów bibliotecznych, czy w szafkach przeznaczonych do przechowywania przedmiotów czułych na zmiany temperatury.

Poza walorami użytkowymi oświetlenie pełni oczywiście ważną rolę dekoracyjną oraz nadaje klimat aranżowanemu wnętrzu. Meble oświetlone w ten sposób przyciągają uwagę oraz stają się ciekawym elementem w pomieszczeniu. Oryginalnym rozwiązaniem, jest podświetlanie oszklonych witryn oraz półek. Bryły, które świecą delikatnym światłem w ciepłym odcieniu stanowią doskonałe tło dla ozdób i dekoracji, będąc równocześnie dodatkowym źródłem światła w pokoju. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA