Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotele Carter mają modernistyczną formę. Dostępne są w wielu pięknych kolorach tapicerek. Fot. Next

Meble w salonie. Kupujemy fotel z wysokim oparciem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 28 lut 2017 08:49

Aktualnie dostępne w polskich sklepach fotele to prawdziwe „maszyny do wypoczynku” charakteryzujące się ciekawą formą i tapicerką. Prezentujemy kilka przykładów.

Klasyczny ludwik, angielski uszak, szeroki, rozlewający się na boki albo wąski osadzony na sztywnym stelażu – wybór jest duży. Nowoczesny design zawsze znajduje swoich klientów, stąd też takich foteli na rynku jest najwięcej. Nie brakuje jednak także kolekcji wyróżniających się bardziej tradycyjną formą. 

Jeśli chodzi o design, dynamizm ruchu to najważniejszy priorytet w projektowaniu modnych foteli. Niemalże normą jest wyposażanie ich w różnorodne funkcje regulujące nie tylko komfort siedzenia, ale także ułatwiające swobodny, nieskrępowany ruch np. obrót, półobrót, przesunięcie w tył, do przodu czy bujanie się. Hitem są zwłaszcza modele wyposażone w automaty (elektryczne bądź manualne) ułatwiające rozkładanie, mechanizmy regulacji wysokości i kąta nachylenia zagłówków i podnóżków. Są one cenione przede wszystkim ze względu na komfort, jaki pozwalają uzyskać, ale nie tylko.

Drugą zaletą stosowania regulacji w fotelach jest fakt, że ma ona działanie prozdrowotne. Umożliwia zajęcie nie tylko komfortowej, ale również ergonomicznej i korzystnej dla zdrowia pozycji. Dzięki zagłówkom, podnóżkom, regulowanym oparciom możliwe jest odciążenie kręgosłupa i zachowanie wygodnej pozycji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA