Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Camino. W zestawie dostępny jest również fotel. Fot. Gala Collezione

Meble w salonie. Na tych sofach się wyśpisz!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 29 kwi 2015 13:46 (aktualizacja: 30 kwi 2015 08:02)

W dzień kanapa, w nocy wygodne łóżko - sofa z funkcją spania szturmem zdobyła serca Polaków. Nic dziwnego jest nie tylko wygodna, to także często prawdziwa perełka w salonie.

Meble tapicerowane z funkcją spania to najczęściej wybierany przez Polaków mebel wypoczynkowy. Taki wybór podyktowany jest niewielką powierzchnią mieszkań oraz chęcią posiadania dodatkowego miejsca spania dla siebie lub gości. Okazjonalne spanie - to określenie często kojarzy się ze źle przespaną nocą. Tymczasem meble dostępne aktualnie w sklepach meblowych przekonują, iż wcale wcale nie musi tak być. Można powiedzieć nawet, iż możliwość wygodnego korzystania z mebli wypoczynkowych jest jednym z priorytetowych kierunków ich działań. Ergonomiczne kształty, wytrzymałe tkaniny obiciowe, komfortowe systemy rozkładania - wszystko to ewoluuje właśnie w tym kierunku. 

Jeśli chodzi o systemy rozkładania na polskim rynku najpopularniejsze są sofy z funkcją tzw. "DL” (siedzisko rozkłada się poprzez  odchylenie oparcia do przodu), a także z funkcją „Delfin” , która otwiera się poprzez wysunięcie, a następnie podniesienie powierzchni do spania. Do niektórych modeli tego typu producenci oferują także specjalne narzuty, które dodatkowo poprawiają wygodę wypoczynku. Warto zwrócić uwagę także na modele z funkcją „Easy Lift” - po rozłożeniu miejsce do leżenia ma równe grubości pianek po obu powierzchniach spania. Mechanizmy te bywają też wspomagane specjalnymi sprężynami i synchronizatorami, dzięki czemu obsługa funkcji jest jeszcze łatwiejsza. 

 

WASZE KOMENTARZE (3) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA