Zestaw Kelly. Dzięki swoim kształtom, możliwością zmiany położenia zagłówka to idealne miejsce gdzie można odpocząć. Fot. Wajnert

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 lip 2017 09:08

Meble w salonie. Nowoczesne zestawy wypoczynkowe

Komplet wypoczynkowy to praktyczne rozwiązanie. Meble utrzymane w jednym stylu to sposób na kompleksową aranżację wnętrza.

Zestaw wypoczynkowy pozwala efektownie zagospodarować dużą przestrzeń salonu. Najczęściej obejmuje siedziska 3, 2.5 lub 2 osobowe oraz fotele i podnóżki. Coraz częściej w zestawia dostępne są również szezlongi, ponieważ ten rodzaj mebla staje się coraz popularniejszy na polskim rynku. Wybierany jest do przestrzennych wnętrz jako uzupełnienie aranżacji z sofami 3 osobowymi i fotelami. Swoją popularność zawdzięcza oryginalnej i eleganckiej formie, która wnosi do wnętrz nową nutę stylistyczną. 

Innym meblem, który robi karierę w polskich domach są megahockery. Są to duże, najczęściej kwadratowe lub prostokątne pufy, które można wykorzystać zarówno jako miejsce do siedzenia, podnóżek lub stolik okolicznościowy, jak też jako dostawkę do narożnika. Niektórzy producenci pufy wyposażają w pojemniki. Ta funkcja mebla jest mile widziana zwłaszcza w zestawach, które nie mają pojemników na pościel w sofach czy fotelach.

Wzory najpopularniejszych zestawów wypoczynkowych są uniwersalne i neutralne tak, aby je łatwo dopasować stylistycznie do różnych wnętrz. Najczęściej są pozbawione ozdobników, choć zdarza się, że w sklepach znajdziemy modele pikowane, stębnowane czy wyróżniające się oryginalnymi przeszyciami. Tkaniny na meblach są utrzymane w jednolitej tonacji. Dominują ciepłe barwy. Najczęściej można zobaczyć beże, brązy i ecru oraz barwy ziemi. 

Zachęcamy do obejrzenia naszych propozycji. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce