Meble.com.pl - komfort na miarę

Skandynawska stylistyka jest doskonała nie tylko do dużych wnętrz, ale przede wszystkim do małych, ponieważ biel ma naturalną tendencję do powiększania pomieszczeń. Fot. Svenskfast

Meble w salonie. Nowości w skandynawskim stylu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 marz 2017 08:22

Meble zainspirowane stylistką skandynawską są jasne, proste w formie i niezwykle funkcjonalne. Sprawdź kolekcje proponowane przez polskich producentów mebli.

Jeżeli chcesz, aby twój salon prezentowała się wizualnie lekko, urządzając go postaw na styl skandynawski. Meble nawiązujące do klimatu chłodnej klimatycznie za to gościnnej i domowej atmosfery Północy, charakteryzują się czystością formy i stonowanymi barwami: bieli oraz szarości.

Akcentem mocno charakterystycznym dla architektury skandynawskiej jest naturalne drewno, większość kolekcji wykonana jest z naturalnego drewna, bądź wykończona okleiną wiernie oddającą jego rysunek i naturalny charakter. Wizualną prostotę brył urozmaicają przeszklenia oraz subtelne detale dekoracyjne. 

Meble skandynawskie są praktyczne, lekkie i łatwe do przenoszenia. Są dość niezobowiązujące wzorniczo, dzięki temu łatwo je wkomponować zarówno w nowoczesne wnętrza, jak i eklektyczne. Co ważne, meble skandynawskie nadają się zarówno do domu o dużej powierzchni jak i do niewielkiej kawalerki, czy mieszkania studenckiego. Nie chodzi tu tylko o same gabaryty umeblowania, ale także o sprytne rozwiązania, pozwalające jak najlepiej posłużyć się dostępną przestrzenią.

Sprawdź piękne kolekcje zainspirowane stylistyką skandynawską. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA