Meble.com.pl - komfort na miarę

Regał Retro na wysokich nóżkach. Kolorowe fronty dodają mu oryginalności. Fot. SIT Möbel

Meble w salonie. Piękne aranżacje w stylu loft

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 wrz 2016 10:33 (aktualizacja: 12 wrz 2016 11:09)

Adaptacja magazynów i fabryk na mieszkania stała się już prawdziwym trendem. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jak urządzić to pomieszczenie. Zdradzamy kilka sposobów na wnętrze loft.

Co prawda, lofty dzięki ogromnej przestrzeni pozostawiają mieszkańcom pełną swobodę w ich aranżacji, odpowiedni wystrój, meble oraz wykończenie pozwolą podkreślić najpiękniejsze detale pofabrycznych wnętrz. Inspiracja fabrycznym designem i urbanistycznym stylem powinna tu odgrywać kluczową rolę. Nieodłącznymi elementami aranżacji loftów są bowiem widoczne materiały konstrukcyjne takie jak cegła, beton czy drewno. Niewykończone, nieotynkowane, betonowe ściany to wizytówka niejednego loftu. Możemy również zastosować elementy stalowe i metalowe akcenty wprowadzając do loftu nieco surowszego klimatu.

Industrialny styl nie musi być koniecznie chłodny i surowy. Wybierając drewniane elementy, tj jak meble czy sofę o ciekawej formie bądź obitą barwną tkaniną nadamy wnętrzu przytulniejszy charakter. Żywe kolory mebli czy barwne lecz oszczędne dekoracje idealnie przełamią ascetyczne przestrzenie. Kable, przewody, rury i instalacje elektryczne mogą zostać puszczone na zewnątrz lub można je schować w ścianach. W kwestii oświetlenia przy tak dużych wysokościach śmiało możemy zamontować długie, wiszące lampy i żyrandole. Zawieszone na różnych poziomach sztuczne oświetlenie powinno podkreślać urok fabrycznego wnętrza. 

Zaletą loftu jest z pewnością jego metraż. Wysokie, przestronne wnętrze pokochają zwłaszcza osoby ceniące sobie poczucie wolności. Nie pozwólmy zatem zaburzyć otwartej formuły przestrzeni a postarajmy się zrobić z niej jak największy atut. Panujące trendy nawołują do minimalizmu. Najlepiej sprawdzą się proste formy mebli o gładkich powierzchniach. Jeśli mamy przed oczami całą naszą przestrzeń mieszkalną, kluczowe jest zachowanie harmonii. Meble, kolory, materiały, elementy dekoracyjne powinny doskonale współgrać z prostotą wnętrza, aby sprawiało one wrażenie spójnego i uporządkowanego. Zdecydowanie należy stawiać na jakość dodatków, materiałów wykończeniowych i dekoracji a nie na ilość.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA