Meble.com.pl - komfort na miarę

Stolik kawowy Possi. Oparty na wysokich nóżkach prezentuje się bardzo lekko wizualnie. Fot. Black Red White

Meble w salonie. Piękne i ciekawe stoliki kawowe

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 wrz 2016 10:22 (aktualizacja: 16 wrz 2016 10:49)

Prostokątny, kwadratowy a może okrągły? Wybieramy modny i komfortowy stolik kawowy.

Wybór stolików kawowych i ław dostępnych w polskich sklepach jest tak bogaty, że nie łatwo się zdecydować. Który z nich wybrać? Który najlepiej spełni nasze oczekiwania? Wybierając stolik kawowy, musimy mieć na uwadze jego wielkość. Powinien być dostosowany do rozmiarów pomieszczenia oraz sofy i foteli, przy których zostanie postawiony. Najlepiej jeśli będzie niższy i węższy od kanapy. Ważna jest również wysokość stolika kawowego, w minimalistycznych wnętrzach dobrze wyglądają stoliki, które mają zaledwie 20 cm wysokości. Jednak pamiętajmy o rozwiązaniach, które są praktyczne. Optymalna wysokość to 55 cm.

Starajmy się także wybrać mebel, który będzie nadawał się do codziennego użytku. Jak się okazuje stabilność powinna być dla nas istotną kwestią przy wyborze stolika kawowego, przecież będziemy przy nim pić kawę, więc chybotliwa konstrukcja może być nie lada problemem. Przed zakupem upewnijmy się, że wszystkie nogi są równej długości, a blat jest dobrze przytwierdzony do reszty konstrukcji.

Kiedy mamy za sobą już kwestię techniczne, możemy przejść do najważniejszego – co nam się podoba. Wybierając stolik kawowy trzeba pamiętać, żeby pasował do aranżacji przestrzeni i dobrze komponował się z resztą sprzętów w pomieszczeniu. Należy zwrócić szczególną uwagę na zestaw wypoczynkowy jego kształt i obicie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA