Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Varadero urzeka prostotą oraz pięknym kolorem drewna, które z tajemniczo podświetlonymi witrynami wprowadzają do salonu wyjątkowo elegancki styl. Fot. Paged Meble

Meble w salonie. Piękne kolekcje z ciemnym drewnem

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 paź 2015 09:24 (aktualizacja: 02 paź 2015 08:23)

Meble w ciemnych barwach są lekko tajemnicze i nostalgiczne. Nie brakuje im również elegancji. Zobacz, co proponują polscy producenci mebli.

Ciemne drewno zawłaszczyło sobie stylowe, klasyczne wnętrza. Jednak w nowoczesnych aranżacjach prezentuje się ono równie ciekawie. Szczególnie na tle jasnych ścian, które podkreślają ich mocną kolorystykę oraz bogate usłojenie frontów mebli. 

Ciemne meble spodobają się z pewnością tym, którzy cenią tradycję i klasyczne rozwiązania w aranżacji wnętrz. Najmodniejsze rodzaje drewna, mające ciemne wybarwienie, to dąb, orzech, czereśnia oraz egzotyczny pallisander. Mają pięknie zdobione sękami powierzchnie, a niektóre z nich wydają nawet specyficzny, głęboki zapach. 

Wybierając ciemne meble do salonu, należy jednak pamiętać, że mogą one przytłaczać wnętrza. Warto je zestawiać z jasnymi dodatkami. Ścianami w bieli lub ciepłych beżach oraz meblami tapicerowanymi w równie delikatnych kolorach. Ewentualnie, ciekawym rozwiązaniem, który nada wnętrzu charakteru, może być wybór sofy w mocno wzorzystej tkaninie, która w salonie zagra pierwsze skrzypce. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA