Zestaw Taboo firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

Zestaw Taboo firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

  • Autor: mg
  • 03 wrz 2017 16:32 (aktualizacja: 04 wrz 2017 10:56)

Meble w salonie. Sofy, które zachwycają kolorami

Sofy i narożniki utrzymane w intensywnych kolorach kuszą, ale zwykle na sklepowych ekspozycjach i stronach katalogów firmowych. Czy równie chętnie wykorzystywane są w aranżacjach mieszkań? Tu jesteśmy ostrożniejsi, choć i tak częściej i z większym zainteresowaniem zerkamy w ich kierunku niż jeszcze kilka lat temu.

Hiszpański design - meble, które Was zachwycą!

Beże, szarości, brązy – to najpopularniejsze kolory sof i narożników, które można znaleźć w naszych salonach. Czy jednak znajdzie się w nich miejsce również na kolory bardziej intensywne, zdecydowane, odważne, takie jak ogniste czerwienie, słoneczne żółcie czy soczyste zielenie? 

Kolorowa sofa to zdecydowanie wybór dla osób lubiących odważne rozwiązania. Zdaniem projektantów, mebel tapicerowany o żywej kolorystyce najlepiej funkcjonuje w roli stylistycznego akcentu, który skupia na sobie uwagę, lecz jednocześnie nie przytłacza wnętrza. Warto zatem sięgać po niewielkie, lecz wyraziste kolorystycznie sofy i fotele. Szczególnie dobrze będą one wyglądały w modnych obecnie minimalistycznych aranżacjach, które nie tylko stronią od nadmiaru przedmiotów, ale też bazują na stonowanej kolorystyce, która pozwoli wyeksponować oryginalność „kolorowej” tapicerki. Kolorowa sofa ociepli wnętrze i podkreśli jego charakter.

Nie należy zapominać, że prawdziwą „oazą” mebli utrzymanych w intensywnej kolorystyce są pokoje młodzieżowe i dziecięce. Właśnie dla tego typu odbiorców przygotowywane są modele o czerwonych, żółtych czy niebieskich obiciach. Młodzi ludzie szczególnie chętnie decydują się na odważne kolory.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce