Meble.com.pl - komfort na miarę

Amerigo to kolekcja w stylu kolonialnym z domieszką stylu nowoczesnego. Kolorystyka Dębu wulkanicznego sprawia, że meble mają wyjątkowy klimat. Fot. Meble Forte

Meble w salonie. Stylowe kolekcje w ciemnych kolorach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 gru 2015 09:48 (aktualizacja: 07 gru 2015 08:24)

Ciemne meble w salonie mogą wyglądać stylowo. Zobacz z jakimi kolorami je łączyć oraz jakie kolekcje są teraz modne.

Ciemne meble kojarzą się nam zazwyczaj z kolekcjami klasycznymi, choć producenci w ciemnych odcieniach oferują również wiele nowoczesnych modeli mebli. Kolekcje w brązach czy czerniach są bardzo eleganckie i stylowe, jednak ich adaptacja we wnętrzu może przysporzyć problemów. Nieprawdą jednak jest, że najlepszym miejscem dla mebli w ciemnych barwach są duże, przestrzenne pomieszczenia. Doskonale odnajdują się one również w salonach mniejszych, wystarczy jedynie zastosować kilka trików. 

Ciemne meble można w salonie zaaranżować na dwa sposoby. Pierwszym jest metoda kontrastu, gdzie barwę mebli zestawia się z jasnym kolorem ścian i dodatków, które rozjaśnią wnętrze. Drugim, to połączenie ciemnej kolorystyki mebli z barwą ścian w tym samym kolorze, jednak o jaśniejszym odcieniu bądź innym, równie ciemnym kolorem, który stanie się barwą dominującą. Brązowe czy czarne meble świetnie łączą się z czerwienią czy mocnym kolorem żółtym, jak również z zielenią. Aby salon rozjaśnić, można zestawić je z delikatną szarością, beżem lub niezawodną bielą. 

Kupując meble w ciemnym kolorze warto wybierać kolekcje wyposażone w wewnętrzne oświetlenie. Umieszczone jest ono najczęściej w przeszklonych witrynach, choć producenci często oferują nowocześniejsze rozwiązana, jak listwy LED umieszczone pod blatem komód czy na brzegach frontów szuflad. Dzięki oświetleniu meble prezentują się niezwykle elegancko, jak również wprowadzają wieczorami do wnętrza niepowtarzalny nastrój. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA