Meble.com.pl - komfort na miarę

"Kona" to stół w połysku, oparty na ciekawej podstawie. Fot. Bydgoskie Meble

Meble w salonie. Super modne stoły na jednej nodze

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 13 sty 2015 13:52 (aktualizacja: 14 sty 2015 08:43)

Meble do salonu i jadalni przybierają coraz ciekawsze formy. Zobaczcie świetne stoły oparte na jednej nodze, które sprawią, że nasze wnętrze nabierze niezwykle oryginalnego wyglądu.

Jak zaaranżować  salon nie tylko w funkcjonalny, ale również nietypowy sposób? To idealne zadanie dla stołu o nietypowej podstawie. Wyróżnia go przede wszystkim oryginalny wygląd - szeroki prostokątny lub okrągły blat oraz centralna, stosunkowo smukła, ale zarazem stabilna noga, najczęściej optycznie odpowiadająca blatowi. 

Stoły na jednej nodze świetnie sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy chcemy odgrodzić przestrzeń „open space”. Estetyczny wygląd i design pozwala na niestandardowe aranżację strefy, w której jadalnia łączy się z salonem. "Stopa" może mieć różne kształty. Najczęściej przybiera formę prostokąta bądź mniej lub bardziej masywnej nogi rozszerzającej się ku dołowi. W innych propozycjach kwadratowa podstawa stołu pozostaje w środku pusta.  

Użytkowość takich stołów jest równie dopracowana: ich blat można bowiem łatwo i płynnie rozkładać, a konstrukcja pozostaje przy tym niezachwianie stabilna. Stoły na jednej nodze dają też niezwykły komfort siedzenia, nie krępują ruchów, a zasiadający przy obiedzie goście mają dużo miejsca pod spodem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA