Meble.com.pl - komfort na miarę

"Possi" to kolekcja, która daje nieograniczone możliwości aranżowania i personalizacji wnętrza, poprzez zmianę kolorów frontów. Fot. Black Red White

Meble w salonie. To będzie na topie w 2015 roku!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 19 gru 2014 09:17 (aktualizacja: 23 gru 2014 12:33)

Jakie kolekcje do salonu będą modne w nadchodzącym roku? Jakie materiały, formy i kolory upatrzyli sobie projektanci? Pomysłów jest wiele. Zobaczcie kilka z nich.

Z roku na rok możemy zaobserwować zmiany w trendach związanych ze stylistyką modnych mebli do salonu. Jakie będą w roku 2015? Przede wszystkim będziemy obserwować rozkwit indywidualizacji produktu. Mówiąc prościej, rozwój i dostępność nowych technologii, np. druk 3D, nowe procesy produkcji, pozwolą meblom nabrać indywidualnych cech, które będą odbiciem charakteru ich właścicieli. Dużą rolę będą odgrywać dodatki, które nadają meblom charakteru i indywidualności. Wśród nich warto wskazać oryginalne wzory na meblach, ciekawe faktury oraz zdecydowane akcenty kolorystyczne.

Zawita do nas również moda DIY (ang. do it yourself). Oznacza to, że będziemy mogli uczestniczyć w procesie projektowania lub zyskamy możliwość samodzielnego, kreowania mebla na  etapie jego wykańczania. Sprawi to, ze nasze meble będą wyjątkowe, unikatowe i niepowtarzalne.

We wnętrzach znajdziemy coraz więcej naturalnych materiałów, takich jak szczotkowane drewno czy łupany kamień, obecne będą również beton i stal. Projektanci wydobędą z tych materiałów ich surowe, naturalne piękno, wprowadzając je do naszego otoczenia. Ważnym elementem mebli będą także kolory oraz ich nasycenie. Kolorem roku 2015 jest marsala - czyli odcień brudnego bordo. Ta gustowna, choć niełatwa barwa ma przywodzić na myśl bogactwo, poczucie spełnienia, równocześnie jej ziemisty odcień przywołuje związek z naturą. Tej mocnej barwie będą towarzyszyć kolory stonowane czyli szarości, wszystkie odcienie bieli i brązów. 

W nowoczesnych i modnych wnętrzach nie powinno zabraknąć ciekawych form. Popularnością będą cieszyć się geometria, fantazyjne i często zaskakujące układy półek i frontów meblowych. Modne będą meble bogate w przeszklenia, ale tym razem zobaczymy ciekawe kombinacje szkła z innymi materiałami, np. surowym drewnem.  

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA