Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel Fino poza wysuwanym podnóżkiem, może się również obracać i bujać. Fot. Gala Collezione

Meble w salonie. Wybierz fotel z wygodnym podnóżkiem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 lip 2015 14:42 (aktualizacja: 17 lip 2015 08:34)

Fotel z podnóżkiem znakomicie uzupełni aranżację naszego salonu. Lektura ulubionej książki czy dłuższy seans filmowy będą o wiele przyjemniejsze, jeśli wygodne podparcie zyskają nie tylko plecy, ale także nogi. 

Fotele z podnóżkiem zapewniają prawdziwy komfort wypoczynku. Sam podnóżek może pełnić kilka ważnych funkcji . Po pierwsze, wspomaga wypoczynek - stanowi doskonałe oparcie dla zmęczonych nóg. Po drugie, służy jako dodatkowy w siedzisko w salonie czy sypialni. Podnóżek to mebel mobilny. Można go ustawić w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby łatwo przesunąć. Taki drobiazg może także służyć jako podręczny stolik kawowy - wystarczy na nim położyć twardą tacę lub podstawkę. W razie potrzeby świetnie sprawdzi się również jako drabina, np. kiedy potrzebujemy szybko sięgnąć po rzecz ustawioną wysoko.  

Fotele z podnóżkiem są dostępne w różnorodnej stylistyce. Do wyboru mamy modele stylowe, wolnostojące lub nowoczesne fotele z podnóżkiem wysuwanym. Najczęściej pokryte są skórą naturalną bądź ekologiczną, ale też bawełną czy poliestrem. 

Fotel z podnóżkiem wysuwanym to mebel tzw. kompaktowy - podnóżek można złożyć i wysunąć w razie potrzeby. Świetnie wygląda, ale niestety ma też swoje wady. Jest stosunkowo drogi, ma też spore rozmiary, potrzebuje więc dużo miejsca. Ciekawą opcją są fotele z podnóżkiem, które w razie potrzeby może zamienić w dodatkowe łóżko.

Nieco większe możliwości dają modele z podnóżkiem wolno-stojącym. Można go kupić z tej samej linii co fotel, co pozwala zachować we wnętrzu spójność stylistyczną. Jeśli wolimy bardziej odważne aranżacje lub na zasadzie kontrastu - obok fotela możemy ustawić podnóżek w nieco innym stylu. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA