Meble.com.pl - komfort na miarę

Integralną częścią zestawu Larino jest zagłówek, którego unoszenie wspomagane jest pneumatycznie. Wysoko umieszczone siedzisko (48 cm) oraz wysoki zagłówek w górnej pozycji (aż 112 cm!) pozwalają na wygodne użytkowanie mebla nawet najwyższym użytkownikom. Fot. Meblomak

Meble w salonie. Zestawy wypoczynkowe idealne do Twojego domu

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 marz 2015 13:26 (aktualizacja: 23 marz 2015 08:16)

Aktualnie dostępne w polskich sklepach meble wypoczynkowe są tak stylistycznie zróżnicowane, że nikt nie powinien mieć kłopotu z wyborem mebla idealnego dla siebie. Zobaczcie najnowsze propozycje.

Dostępne na rynku zestawy wypoczynkowe mają bardzo zróżnicowane gabaryty i kształty siedzisk, podłokietników i oparć. Mając do dyspozycji dziesiątki form oraz szeroką gamę materiałów tapicerskich, w różnych kolorach i wzorach, można stworzyć naprawdę niepowtarzalną aranżację.

Ciekawie prezentują się zwłaszcza modele nowoczesne o geometrycznych kształtach, których forma bywa łagodzona zaokrąglonymi liniami oparć, podłokietników i boków. Ich siedziska ozdabiane są miękkimi poduchami, które nie tylko podnoszą komfort wypoczynku, ale też sprawiają, że mebel nabiera eleganckiego wyrazu. Producenci mebli tapicerowanych idą także o krok dalej. Sofy i narożniki bywają wyposażone w funkcję masażu, wysuwane podnóżki, w regulację konta nachylenia oparcia (nawet w 7 stopniach), a także w regulację głębokości siedziska. 

Kolorystyka najpopularniejszych zestawów wypoczynkowych jest uniwersalna i neutralna tak, aby można było je bez trudu dopasować do stylistycznie różnych wnętrz. Dominują ciepłe tonacje kolorystyczne. Najczęściej można zobaczyć beże, brązy i ecru oraz barwy ziemi. Siedziska i oparcia są zazwyczaj pozbawione ozdobników, choć zdarza się, że w sklepach znajdziemy modele pikowane, stebnowane czy wyróżniające się oryginalnymi przeszyciami.

Zachęcamy do obejrzenia naszej galerii. Prezentujemy w niej same nowości.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA