Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw Carvalo to meble wykonane z litego drewna, wzbogacone w naturalne okleiny. Dostępne są dwa wybarwienia: dąb olejowany gold oraz dąb olejowany sękaty. Fot Paged Meble

Meble w salonie. Zobacz 15 absolutnych nowości!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 kwi 2015 13:33 (aktualizacja: 28 kwi 2015 07:57)

Co wyróżnia najnowsze kolekcje mebli do salonu? Jaki styl lansują aktualnie polscy producenci mebli? Jakie dekory i wzory są teraz najmodniejsze? Odpowiedz na te pytanie znajdziecie w dzisiejszej galerii.

Prezentujemy w niej kolekcje mebli do salonu, które pojawiły się w polskich sklepach zaledwie kilka miesięcy temu. Co je wyróżnia? Nowoczesność, natura i prostota - to trzy słowa, które najlepiej opisują stylistykę najnowszych kolekcji do pokoju dziennego. 

Zgodnie z modnym aktualnie trendem minimalistycznym najwięcej dostępnych jest modeli o prostej, geometrycznej i dość oszczędnej formie. Wizualna lekkość brył jest podkreślana szklanymi, podświetlonymi półkami lub przeszkleniami. Z mody nie wychodzą kolekcje białe. Tu do wyboru mamy naprawdę szeroki wachlarz stylistyczny. W sklepach znajdziemy zarówno białe meble w stylu skandynawskim, prowansalskim, jak i białe kolekcje nowoczesne i minimalistyczne.

Można zauważyć także, że w kolekcjach dedykowanych pokojom dziennym bardzo istotne jest łączenie materiałów na zasadzie kontrastu, najczęściej w postaci wstawek o zupełnie innym kolorze bądź różniej fakturze. Na popularności nie traci oczywiście drewno. Jeśli chodzi o paletę najpopularniejszych aktualnie kolorów drewna, do wyboru mamy zarówno odcienie jasne, tj. olchy czy sosny, aż do ciemnych kolorów orzecha czy czarnego dębu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA