Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Cantare" utrzymana jest w tonacjach ciepłego brązu. Fronty komody zostały jakby zamknięte w ramę, tworząc tym samym masywny, ale bardzo elegancki model. Fot. Meble Krysiak

Meble w salonie. Zobacz najpiękniejsze komody

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 gru 2014 09:25 (aktualizacja: 05 gru 2014 08:00)

To niezwykle praktyczny mebel, który poza funkcjonalnością może poszczycić się także pięknym wyglądem. Pięknie urządzony salon nie może się dziś obyć bez komody. Zobaczcie najpiękniejsze modele w różnych stylach.

Pierwsza znana komoda pojawiła się ponoć na salonach Ludwika XIV. Była niezwykle zdobna i mało pakowna, bowiem posiadała wyłącznie dwie szuflady. Mimo tego szybko stała się ulubienicą monarchy i tak rozpoczęła się jej światowa kariera. Dzisiaj w mało którym domu komody nie ma i nic w tym dziwnego, przecież jest to mebel praktyczny i ładny jednocześnie. Obecnie komoda nie oznacza już wyłącznie masywnego w formie mebla z szufladami. Oprócz mebla salonowego może być także meblem sypialnianym czyli tzw. bieliźniarką. Najczęściej ma wówczas szuflady połączone z półkami, które kryją się za lekko przezroczystymi drzwiczkami, wypełnionymi szkłem, mosiężną kratką lub plecionką. 

Komoda doskonale prezentuje się w salonie wśród mebli RTV. Może być elegancka i klasyczna, wykonana z litego drewna lub odnosząca się do dawnych czasów. Do stylowego salonu doskonała będzie komoda delikatnie zdobiona z eleganckimi uchwytami. Komoda to mebel na tyle uniwersalny, że doskonale sprawdza się nawet w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Do takiej stylistyki pasują modele mające szklane fronty szuflad lub utrzymane w różnych kolorach, lakierowanych na wysoki połysk. 

W ofercie zagranicznych producentów można znaleźć komody, które poza funkcjonalnością mają też zabawny wygląd. Powyginane nogi i obłe kształty łączą się z kontrastującą kolorystyką, a fronty zdobią nietypowe mozaiki czy malunki.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA