Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble do salonu "Astor" marki Szynaka Meble, to ciekawe połączenie bieli i czarnych, szklanych elementów w postaci kilku frontów. Fot. Szynaka Meble

Meble w salonie. Zobacz niesamowite kolekcje ze szkłem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 lis 2014 12:54 (aktualizacja: 26 lis 2014 08:15)

Kolekcje bogate w przeszklenia sprawiają, że salon nabiera zupełnie nowego wyrazu. Szklane fronty i szafki nie tylko pięknie eksponują zawartość witryny - sprawiają też że meble prezentują się bardzo atrakcyjnie.

Szkło odgrywa bardzo ważną rolę w dekoracji mebli i wnętrz. Nowoczesne szklane regały świetnie prezentują się w niewielkim salonie czy jadalni. Meble wykonane ze szkła nie są masywne, sprawiają wrażenie lekkich, dlatego też nie przytłoczą małego pomieszczenia. Efekt lekkości potęgują także różnorodne systemy oświetlenia, które są dość chętnie stosowane w celu podkreślenia zalet szklanych półek i witryn. Szkło nadaje drewnianej bryle nowoczesnego wyrazu, natomiast drewno ociepla nieco surowy charakter szkła. Z kolei meble, w których szkło łączone jest z aluminium lub inną lustrzaną powierzchnią, najlepiej prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, odważnych i minimalistycznych.

W kolekcjach do salonu aktualnie stosuje się kilka typów szkła. Zdecydowanie najbardziej popularne są szafki ze szkła przezroczystego, jednak w propozycjach producentów znajdziemy też szkło: mleczne, piaskowane (matowa szyba z przezroczystą aplikacją lub matowa aplikacja na przezroczystej szybie), lustrzane, kolorowe, dekorowane i z nadrukami. Dużą popularnością cieszą się witryny z kolorowymi przeszkleniami, np. w kolorze czarnym czy szarym. W tym przypadku szczególnie warte uwagi są propozycje, które łączą szkło z płytą lakierowaną.

Decydując się na meble bogate w przeszklenia należy zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba o nie odpowiednio dbać. Salon bądź jadalnia z regałem pokrytym nieestetycznymi plamami lub odciskami palców nie wygląda dobrze.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA