Komoda wykończona dekorem Montpellier z oferty Impress Decor. Fot. Impress Decor

Komoda wykończona dekorem Montpellier z oferty Impress Decor. Fot. Impress Decor

  • Autor: mg
  • 01 wrz 2017 12:26 (aktualizacja: 03 wrz 2017 22:32)

Meble w stylu industrialnym. Zobacz najciekawsze wzory inspirowane… betonem

Surowo zaaranżowane lofty zdobywają zwolenników, którzy cenią nowoczesne, niebanalne aranżacje. Świetnie wyglądają w nich meble z wzorami inspirowanymi strukturą… betonu lub tynku. Zobaczcie najciekawsze propozycje.

Hiszpański design - meble, które Was zachwycą!

W pierwszej chwili beton kojarzy się nam przede wszystkim z aranżacjami utrzymanymi w chłodnym, industrialnym lub przynajmniej minimalistycznym stylu. Wszak materiały te są na ogół surowe, chropowate, zimne.. Nic dziwnego, że wzory przypominające strukturę betonu lub tynku w najróżniejszych postaciach doskonale prezentują się na meblach służących do aranżacji industrialnych loftów. Jednak ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do tego typu wnętrz. Betonowe struktury doskonale harmonizują z drewnem, podkreślając jego ciepły charakter i naturalne wybarwienie. Dobrze też wyglądają w zestawieniu z jednokolorowymi dekorami, utrzymanymi w intensywnych barwach. Powstający wówczas kontrast podkreśla walory obu propozycji. Dzięki temu meble z wzorami betonowymi trafiają zarówno do salonów, jadalni, kuchni, jak i sypialni.

Kolorystyka dekorów „betonowych” to przede wszystkim wszelkie odcienie szarości, ale jest też dostępna szeroka paleta grafitów i barw popielatych. Zresztą każdy z proponowanych wzorów występuje zwykle w kilku wersjach kolorystycznych. Niekiedy ich powierzchnia jest delikatna i subtelna, innym razem wyrazista i zdynamizowana przetarciami i zarysowaniami. Są one surowe w wyrazie, a przy tym bardzo charakterystyczne. Często takie powierzchnie mają nieregularne struktury i optykę zużytego materiału.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce