Kolekcja Kashmir firmy Forte. Fot. Forte

Kolekcja Kashmir firmy Forte. Fot. Forte

  • Autor: mg
  • 01 sie 2017 12:33 (aktualizacja: 02 sie 2017 13:00)

Meble w stylu prowansalskim. Zobacz, co proponują producenci

Meble w stylu prowansalskim to propozycja dla miłośników wnętrz utrzymanych w naturalnym, nieco wiejskim stylu. Przywodzą na myśl klimat słonecznego południa Francji i sielskich wakacji. Prezentujemy kolekcje mebli zaprojektowanych w stylu prowansalskim, które oferują czołowe polskie marki meblarskie.

Zobacz 25 najlepszych mebli zaprojektowanych przez Piotra Kuchcińskiego!

Styl prowansalski niezmiennie kojarzy się z klimatem sielskiej francuskiej wsi skąpanej w słońcu. Meble wpisujące się w tę stylistykę urzekają prostotą i skromną dekoracyjnością. Utrzymane są w pastelowych odcieniach. Niekiedy bielone elementy noszą delikatne ślady przetarcia. Ich charakter podkreślają starannie dobrane uchwyty - o stylizowanych kształtach, niekiedy postarzane lub patynowane. Meble w stylu prowansalskim zwykle służą do aranżacji jadalni i kuchni, niekiedy także, choć rzadziej, salonów. W skład kolekcji wchodzą: obszerne stoły z krzesłami (często z charakterystycznymi, skrzyżowanymi listwami na oparciach), witryny, komody i szafki wszelkiego rodzaju.

Warto dodać, że wielu producentów nieco "uwspółcześnia" kolekcje mebli utrzymanych w stylu prowansalskim. Ich bryły stają się wówczas bardziej zgeometryzowane i uproszczone pod względem dekoracyjności, przez co upodabniają się do mebli w stylu minimalistycznym. 

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce