Meble.com.pl - komfort na miarę

Szafa we wnęce jest pojemna, ale nie zabiera przestrzeni z sypialni. Dzięki dekoracyjnym ramom przypomina piękny obraz. Fot. Alvem Makleri

Meble w sypialni. 5 pomysłów na przechowywanie ubrań

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 wrz 2016 09:36 (aktualizacja: 07 wrz 2016 13:07)

Przechowywać ubrania można nie tylko w szafie. Jak zrobić, aby odzież stała się także częścią ozdobną sypialni? To proste!

Szafa to najbardziej tradycyjny mebel do przechowywania ubrań. Zapewnia wygodny dostęp do odzieży, jest pojemna i ma wiele rodzajów półek czy szuflad. To niejedyny jednak mebel, w którym ubrania będą czuły się dobrze. Co więcej, przechowywanie ubrań w nietradycyjny sposób nada wnętrzu sypialni charakter.

Na wieszaku

To popularny sposób przechowywania odzieży w krajach skandynawskich. Kto by się tam przejmował szafą, kiedy sklepowy drążek w zupełności wystarczy. Co więcej, zawieszone na nim swetry czy sukienki, będą stanowiły ozdobę sypialni.

Szafa otwarta

Może być wolnostojąca lub umieszczona we wnęce. Bez drzwi mamy do niej łatwy dostęp, jednak wiszące na widoku ubrania wymagają ciągłego porządku. To również niedrogi sposób na szafę, bowiem otwarta zabudowa będzie znacznie tańsza, niż pełnowymiarowy mebel na zamówienie.

Garderoba

Jaka kobieta o niej nie marzy? Garderoba to pomieszczenie dla osób, które mają przede wszystkim dużo ubrań. Warto pamiętać o lustrze - wolnostojącym lub zawieszonym na ścianie.

Szafa z przeszklonymi drzwiami

Niby klasyczny mebel, a jednak się czymś wyróżnia. Ubrania schowane za szybą to ciekawa dekoracja sypialni. W takim meblu szczególnie interesująco prezentują się grube, kolorowe swetry.

Za kotarą

Zasłonięta dużą połacią materiału szafa będzie nietypowym wyposażeniem sypialni. To tańsze rozwiązanie, niż tradycyjne drzwi przesuwne. Ponadto tkanina w ciekawy wzór może nadać sypialni niepowtarzalny charakter i sprawić, że wnętrze będzie bardzo przytulne.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA