Wielofunkcyjne łóżko z kolekcji 4You (Vox). Projekt: Joanna Leciejewska, Piotr Kuchciński. Fot. Vox

Wielofunkcyjne łóżko z kolekcji 4You (Vox). Projekt: Joanna Leciejewska, Piotr Kuchciński. Fot. Vox

  • Autor: mg
  • 05 gru 2017 12:17 (aktualizacja: 07 gru 2017 12:11)

Meble w sypialni - jak zaprojektować miejsce do przechowywania

Choć sypialnia ma zapewnić przede wszystkim miejsce do komfortowego wypoczynku, to lubimy również, żeby była funkcjonalna, a to zapewniają odpowiednio dobrane meble przeznaczone do przechowywania. Dzięki nim zapanujemy nad każdym chaosem.

Nadmiar przedmiotów, zwłaszcza w sypialni, może być źródłem chaosu, który skutecznie utrudni komfortowy wypoczynek. Dlatego w tym wnętrzu, obok łóżka, chętnie ustawiamy meble z funkcją przechowywania. Dzięki nim każdy przedmiot bez problemu znajdzie swoje miejsce.

Szafa w wersji wolnostojącej lub wpasowana we wnękę to absolutna podstawa. Jej walory docenimy zwłaszcza wtedy, gdy odpowiednio zagospodarujemy jej wnętrze przy pomocy organizerów, szuflad, koszy itp. Ale to nie jedyny mebel z funkcją przechowywania, który może trafić do sypialni.

Nie zapominajmy, że tak pożądana we współczesnych wnętrzach wielofunkcyjność sprawia, że te same meble mogą pełnić kilka funkcji. Dotyczy to na przykład łóżek, które mogą zostać wyposażone w schowki, półki i szuflady. Umieszcza się je zarówno w rozłożystych zagłowiach, jak i pod leżyskiem czy w przedniej części łoża.

Dochodzą do tego niewielkie szafki i stoliki nocne z dodatkowymi półkami, otwierane pufy ze schowkami oraz dyskretne toaletki, w których również można schować drobne przedmioty. W ten sposób zyskamy porządek i będziemy mogli oddać się odpoczynkowi, którego nic nam nie zakłóci.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce