Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble do sypialni "Verona" charakteryzują się falistymi akcentami oraz łukami i rzeźbieniami. Fot. Taranko

Meble w sypialni. Klasyczne i stylowe propozycje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 23 gru 2014 14:45 (aktualizacja: 24 gru 2014 09:37)

Klasyczne, stylowe meble są ponadczasowe. Nie ulegają modzie ani tymczasowym trendom. Doskonale sprawdzają się w salonach oraz gabinetach, ale odpowiednio skomponowane z dodatkami i pozostałym wystrojem wnętrza świetnie prezentują się zwłaszcza w sypialni.

Stylizowane meble do sypialni wydają się być niedoceniane i nieco zapomniane. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być ich dość zobowiązujące wzornictwo oraz spore gabaryty, niedostosowane do większości małych, polskich mieszkań.

Warto zaznaczyć jednak, że dostępne na rynku meble klasyczne reprezentują dość zróżnicowaną stylistykę. W sklepach mamy do wyboru ekskluzywne kolekcje bogato zdobione zaprojektowane z myślą o dużych przestrzeniach, ale też zestawy, których klasyczny image został nieco zmodernizowany, jednak nadal zachowuje pełnię elegancji i dostojeństwa. Wzory i zdobienia takich kolekcji pozostały bez zmian, natomiast bryły nie są już tak ciężkie i przytłaczające, dlatego swobodnie komponują się z mniejszymi powierzchniami. 

Wzornictwo jest o wiele bardziej spokojne, a ten niekiedy tani w wyglądzie blichtr bywa zastępowany solidnym rzemiosłem i najdroższymi materiałami. W klasycznych meblach do sypialni nie do pomyślenia jest zastosowanie taniego plastiku czy słabej jakości materiałów. Kolekcje stylowe to dbałość o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Dowodem na to są ozdobne aplikacje i motywy florystyczne, często drobne i misterne, podkreślające bogactwo i wszechobecny luksus. 

Zapraszamy do naszej galerii, gdzie prezentujemy meble, które pozwolą stworzyć komfortową sypialnię o unikalnym klimacie.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA