Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia Florencja. Modne połączenie bieli i jasnego drewna sprawi, że wnętrze nabierze przytulnego klimatu. Fot. New Elegance

Meble w sypialni. Wygodne łóżka dla pary

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 sty 2017 12:31 (aktualizacja: 27 sty 2017 12:51)

Wybór mebli do sypialni powinien być dokładnie przemyślany. Najwięcej czasu powinniśmy poświęcić na wybór łóżka - szczególnie, gdy dzielimy je z partnerem lub małżonkiem.

Łóżko to podstawowy element wyposażenia sypialni. Bez niego komfortowy sen czy wypoczynek jest w zasadzie niemożliwy. Jego wybór powinien być dokładnie przemyślany - szczególnie w sytuacji, gdy sypialnianą przestrzeń dzielimy z innymi domownikami.

W sklepach dostępne są łóżka w różnych stylach, kształtach i rozmiarach. Każdy na pewno znajdzie mebel na miarę swoich oczekiwań. W małżeńskiej sypialni łóżko powinno być jednak nie mniejsze niż 140 cm. To absolutna podstawa jeśli chodzi o komfortowy sen dwóch osób. Oczywiście w ofercie sklepów są też łóżka węższe, np. 120-centymetrowe dwuosobowe. Warunki lokalowe nie zawsze bowiem pozwalają na wstawienie większych łóżek. 

Kiedy zdecydujemy jaki rozmiar łóżka będzie nam najbardziej odpowiadał, musimy wybrać materiał, z którego jest wykonana rama. To od niej bowiem zależy trwałość mebla. Dobrym wyborem są łóżka drewniane. Inną opcją są meble z ramą wykonaną z płyt MDF czy HDF, które są równie wytrzymałe, a przy tym nieco tańsze. Bardzo modne aktualnie są łóżka tapicerowane. Ich szkielet jest pokryty tkaniną, skórą naturalną lub ekologiczną. W zależności od tego, jaki styl i kolor obicia wybierzemy takie łóżko to świetna dekoracja wnętrza sypialni. Łóżko powleczone miękką w dotyku, kolorową tkaniną pięknie urozmaici i nada styl aranżacji sypialnianego wnętrza.

Jeżeli lubimy w łóżku odpoczywać i relaksować się w pozycji siedzącej, warto wybrać łóżko z zagłówkiem. Najwygodniejsze są zagłówki miękkie, tapicerowane i wysokie. Wtedy możemy opierać się i w pełni oddać się chwili relaksu z książką czy podczas pracy z laptopem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA