Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa Dakota w modnej, pastelowej kolorystyce. Fot. Salony Agata

Meble wypoczynkowe. Co warto wiedzieć przed zakupem

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 12 cze 2017 10:54 (aktualizacja: 13 cze 2017 11:16)

Wybór sofy nie jest prostą sprawą. Oprócz estetyki musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, np. różnorodność funkcji czy jakość tkaniny obiciowej. Podpowiadamy, co należy wiedzieć przed zakupem wymarzonej sofy.

Odwiedzając sklep meblowy w poszukiwaniu mebli do salonu, najpierw widzimy otaczające nas kolory i formy, a dopiero w pewnym momencie napotykamy idealny mebel. Warto wiedzieć, że mebli wypoczynkowych nie powinno się wybierać po kolorach. Ten bowiem można prawie zawsze zmienić. Należy się więc skupić przede wszystkim na funkcjonalnościach sofy oraz jej wyglądzie. - Obecnie w sklepach klienci mogą przebierać w setkach różnych tkanin i dopasowywać je do mebli w dowolnych kombinacjach. Cały czas spotykam się z sytuacją, gdzie pokazany mebel w konkretnej tkaninie jest traktowany jako gotowy produkt, bez możliwości naniesienia zmian. Na szczęście sprzedawcy starają się obudzić w klientach fantazję i pokazać, jak wiele elementów mogą pozmieniać, by cieszyć się idealną sofą - zauważa dr Marek Borowiński ambasador marki Toptextil.

Czy ta sofa jest dla mnie?

Zanim udamy się do sklepowej kasy po upatrzony mebel, warto zadać sobie kilka pytań. Jak często będziemy korzystać z sofy, oraz ile osób zwyczajowo będzie na niej zasiadać? Czy potrzebujemy tkaniny meblowej, która jest odporna za zabrudzenia (to doskonałe rozwiązanie, jeśli w domu są małe dzieci oraz zwierzęta)? Czy wystarczy nam sofa bez funkcji spania, czy też ta funkcjonalność jest dla nas niezbędna? Odpowiedzi na te pytania pozwolą nam wybrać mebel doskonale dopasowany do naszych potrzeb. 

Jeśli sofa będzie meblem często użytkowanym, warto wybrać lepszą tkaninę obiciową. Taką, która jest odporna na brud, ale również bardziej wytrzymała. Do mieszkania singla możemy z powodzeniem wybrać tkaninę meblową o mniejszej liczbie uszlachetnień, bowiem mebel nie będzie aż tak eksploatowany.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA