Narożnik Diverso ma regulowane zagłówki oraz podnóżki. Fot. Unimebel

  • Autor: bm
  • 13 wrz 2017 07:10 (aktualizacja: 14 wrz 2017 12:31)

Meble wypoczynkowe z funkcją relaksu - strefa komfortu w salonie

Najważniejszym zadaniem mebla wypoczynkowego jest zapewnienie maksymalnego relaksu użytkownikowi. Służą temu nie tylko wygodne siedziska i podłokietniki, ale też regulowane zagłówki, wysuwane podnóżki i inne elementy ułatwiające wypoczynek.

Popularne są zwłaszcza te funkcje, dzięki którym meble przybierają inny kształt i rozmiar. Są to niewielkie, choć znaczące detale, które zmieniają wizerunek całej bryły i wpływają na jej odbiór. Jedną z najbardziej poszukiwanych przez konsumentów rozważających zakup sofy czy narożnika opcją regulacji jest zmiana położenia i kąta nachylenia zagłówka. Element ten pozwala bowiem na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka pozwala na podniesienie walorów estetycznych kanap, które wydają się wówczas lżejsze i bardziej subtelne.

Coraz częściej Polacy poszukują mebli dostosowujących się do sylwetki użytkownika, doskonale wyprofilowanych, pozwalających na bardziej efektywny odpoczynek np. podczas oglądania telewizji lub czytania. Służy temu funkcja relaksu czyli rozwiązania zapewniające możliwość rozłożenia różnych elementów mebla, takich jak siedzisko, wspomniany zagłówek, podnóżek czy podłokietnik.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce